Foto: Unsplash

Nodrošinājuma valsts aģentūra un Iekšlietu ministrija parakstījusi vienošanos par Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2021. – 2027. gada plānošanas perioda projekta Nr. NVA/PMIF/2024/1 "PMIC "Liepna" pielāgošana ilgtermiņa ekspluatācijai" īstenošanu, kura mērķis ir Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra "Liepna" ēkas atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana.

Projekta laikā tiks veikta ēkas siltināšana, logu nomaiņa, apkures sistēmas atjaunošana un iekštelpu atjaunošana kā rezultātā uzlabosies ēkas siltumnoturība un veicināta energoresursu efektīva izmantošana, palielinot ēkas kalpošanas laiku.

Tiks veikti arī teritorijas labiekārtošanas darbi, kas ietver pievedceļu izbūvi, teritorijas apgaismojuma izveidošanu, stāvlaukuma izbūvi, kā arī īstenota katlu mājas – garāžas pārbūve.

Projekta nozīmīgākās mērķa grupas (patvēruma meklētāju) ieguvums būs tas, ka patvēruma meklētājiem tiks nodrošināti izmitināšanas apstākļi atbilstoši Eiropas Savienības noteiktajiem patvēruma meklētāju uzņemšanas un izmitināšanas standartiem, kā arī iestādes darbiniekiem tiks uzlaboti darba apstākļi.

Projekta kopējās izmaksas ir 4 266 667 eiro, no tām fonda finansējums ir 3 200 000 eiro, bet 1 066 667 eiro tiks finansēti no valsts budžeta. Projektu plānots īstenot no 2024. gada 1. maija līdz 2027. gada 31. oktobrim.

Projekts tiek īstenots Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2021. – 2027. gada plānošanas perioda ietvaros, kur vadošā iestāde Latvijā ir Iekšlietu ministrija, bet sadarbības partneris – Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!