Foto: Shutterstock

Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) piesaistījusi Eiropas Investīciju bankas finansējumu vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā, kas dos iespēju veikt energoauditus 150 ēkās un vēl 75 ēkās izstrādāt būvniecības dokumentāciju, portālu "Delfi" informēja Rīgas dome.

Saņemtais finansējums palīdzēs REA paplašināt organizēt ēku atjaunošanas projektus lielākam ēku skaitam, paplašināt atbalstu tehniskās dokumentācijas izstrādei daudzdzīvokļu ēkām un nodrošināt plašāku informācijas pieejamību. Iedzīvotājiem praktiski ieguvumi būs ne tikai iespēja vieglāk atjaunot ēkas, bet arī saņemt finansējumu nepieciešamās būvniecības dokumentācijas izstrādei, lai virzītu ēkas uz valsts vai pašvaldības atbalsta programmām atjaunošanai.

Kā skaidro domē, Rīgā vairāk nekā puse mājokļu būvētas pirms 1945. gada, līdz ar to ēku atjaunošana ir būtiska, jo, atjaunojot ēkas, tiek sakārtots to tehniskais stāvoklis un nodrošināts, ka ēkas konstrukcijas turpmāk tiks pasargātas no laika apstākļu ietekmes. Savukārt energoefektivitātes atļauj samazināt izdevumus, kas daļēji nosedz atjaunošanas izmaksas.

Dome aicina iedzīvotājus jau šobrīd pieteikties REA konsultācijām par tālākiem soļiem ēku atjaunošanai. Pieteikties var renove.lv vai zvanot uz tālruni 67012437.

REA saņēmusi apstiprinājumu "Riga Renovates" pieteikumam atbalsta saņemšanai no Eiropas Investīciju bankas ELENAS atbalsta programmas, kuru varēs izmantot 150 ēku energoauditu un tehniskās apsekošanas atzinumu un 75 ēku būvniecības dokumentācijas izstrādei. REA nodrošinās energoefektivitātes projektu vadību, paplašinot esošos darbības principus no pirmās konsultācijas līdz atjaunotai ēkai.

"Riga Renovates" kopējais finansējums ir 2 460 000 eiro, kur 90% jeb 2 214 000 eiro veido Eiropas Investīciju bankas ELENAS atbalsts. Projektu plānots realizēt trīs gadu laikā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!