Foto: Shutterstock

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies par jaunām sankcijām pret Maskavu, tādējādi reaģējot uz Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāvi cietumā, vēsta diplomāti.

Sankcijas vērstas pret Krievijas ieslodzījumu vietu sistēmas darbiniekiem, aģentūru DPA informējušas amatpersonas.

Plašāka informācija par sankcijām tiks publiskota tuvākajās dienās. Lai gan ministri principā ir vienojušies, tiesiski saistošs lēmums vēl nav pieņemts.

Ministri arī vienojās par jaunu finansēšanas mehānismu militārajai palīdzībai Ukrainai. Augsta ranga diplomāti par to vienojās jau pagājušajā trešdienā. Ukrainas Palīdzības fonda mērķis ir nodrošināt piecus miljardus eiro kopīgam atbalstam Ukrainai no ES un tās dalībvalstīm, iekļaujoties esošajā palīdzības sniegšanas sistēmā.

ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels nāca klajā arī ar paziņojumu ES vārdā, kurā teikts, ka "opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija šokējošā nāve pirms vēlēšanām ir vēl viena zīme par pieaugošajām un sistemātiskajām" represijām Krievijā. Paziņojumā nosodīta tā dēvēto vēlēšanu organizēšana Ukrainas teritorijās, ko Krievija ir uz laiku okupējusi, un uzsvērts, ka ES nekad neatzīs nedz šīs "vēlēšanas" Ukrainas teritorijā, nedz to rezultātus.

ES uzskata šīs vēlēšanas par spēkā neesošām, teikts paziņojumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!