FKTK reģistrē jaunu pensiju plānu
Foto: Pixabay

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) reģistrējusi pensiju plānu "Luminor indeksu pensiju plāns Ilgtspējīgā nākotne".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī pensiju plāna līdzekļi tiks ieguldīti pasaules akciju tirgū, izmantojot akciju ieguldījumu fondus, kuru replicētie akciju tirgu indeksi ņem vērā vides, sociālos un pārvaldības (ESG) kritērijus. Tādējādi pensiju plāna līdzekļi tiks ieguldīti uzņēmumos, kuri saņēmuši augstāku par vidējo ESG kritēriju novērtējumu akciju tirgū. Ieguldījumi netiks veikti uzņēmumos, kuru produktiem vai pakalpojumiem ir negatīva sociālā vai vides ietekme.

"Luminor indeksu pensiju plāns Ilgtspējīgā nākotne" ir noteikto iemaksu pensiju plāns bez biometrisko risku seguma un garantētas noteiktas ieguldījumu atdeves. Pensiju plānā iemaksas un izmaksas tiek veiktas eiro.

Tas papildinās 3. līmeņa pensiju plānu klāstu, kuros iedzīvotāji brīvprātīgi var veikt iemaksas un uzkrāt līdzekļus.

Kā informē “Luminor”, pensiju 3. līmeņa indeksu plāns “Luminor indeksu pensiju plāns Ilgtspējīgā nākotne” tiek ieviests 27. maijā. Līdz 100 % no fonda aktīviem tiks ieguldīti akciju indeksa fondos. Šis būs arī pirmais Luminor pasīvi pārvaldītais pensiju fonds.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Luminor FKTK Ieguldījumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form