Gada finanšu notikumi mājsaimniecībās
Foto: Shutterstock

Iedzīvotāju vērtējumā būtiskākie finanšu notikumi Latvijas ekonomikā, kas 2014. gadā visvairāk ietekmējuši ģimeņu finanses, ir patēriņa cenu kāpums, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu pieaugums, kā arī darbaspēka nodokļu samazinājums, secināts "Swedbank" Privātpersonu finanšu institūta ikgadējā pētījumā "Gada finanšu notikumi mājsaimniecībās".

Salīdzinājumā ar situāciju pērn, pieaudzis iedzīvotāju īpatsvars, kuri uzskata, ka šogad viņu situācija kopumā ir nedaudz uzlabojusies. Vairākums mājsaimniecību sagaida, ka nākamajā gadā situācija nemainīsies vai uzlabosies.

Vērtējot 2014. gadu, iedzīvotāji visbiežāk (37 %) uzskata, ka tas nav nesis ievērojamas pārmaiņas viņu ģimenes budžetā. Savukārt, 30 % iedzīvotāju norādīja, ka situācija ir uzlabojusies un 30 %, ka pasliktinājusies.

Salīdzinājumā ar 2013. gadā veikto pētījumu, šogad pieaudzis iedzīvotāju īpatsvars, kuri uzskata, ka viņu situācija kopumā ir uzlabojusies.

Kopumā vērojama tendence, ka mājsaimniecībās spilgtāk izjūt notikumus ar negatīvu efektu uz ģimenes budžetu. Daudz retāk tiek norādīts uz faktoriem, kas finansiālo situāciju ietekmē pozitīvi, kā piemēram, apkures uz dabasgāzes tarifu samazinājums, kredītprocentu likmju samazinājums un dažādu pabalstu pieaugums.

Pētījumu par gada nozīmīgākajiem finanšu notikumiem mājsaimniecībās 2014. gadā un prognozēm 2015. gadam šā gada decembrī veica pētījumu centrs SKDS, aptaujājot 1005 Latvijas iedzīvotājus.

Comment Form