'Mikrotik' ugunsgrēks: Apdrošinātājs izmaksājis 36,9 miljonus eiro
Foto: F64

Apdrošināšanas akciju sabiedrība "BALTA" (PZU grupa) ir izmaksājusi atlīdzību 36,9 miljonu eiro apmērā – lielāko vēsturē, ko jebkad izmaksājis kāds no Baltijas apdrošinātājiem, portālu "Delfi" informēja uzņēmumā.

Tā izmaksāta īpašuma apdrošināšanā Latvijas bezvadu datortīkla iekārtu izstrādātājam un ražotājam SIA "Mikrotīkls" par pērnā gada augustā ugunsgrēkā nopostīto noliktavas ēku un preci tajā.

Summa ir lielāka par iepriekš jau ziņoto, jo atlīdzība tika izmaksāta dalītos maksājumos. Tiek uzsvērts, ka tā ir ne tikai vēsturiski lielākā apdrošināšanas atlīdzība, ko jebkad izmaksājis Baltijā reģistrēts apdrošinātājs, bet arī kopumā viena no ievērojamākajām Ziemeļeiropā.

"Vēsturiski apjomīgākā atlīdzības lieta, ko administrējis un izmaksājis Baltijā reģistrēts apdrošinātājs, viennozīmīgi ir bezprecedenta gadījums Latvijas apdrošināšanas tirgū – līdz šim nebijusi pieredze gan BALTA, gan visai Latvijas apdrošināšanas nozarei. Raugoties uz skaitļiem, šis atlīdzības gadījums, pirmkārt, liks daudziem uzņēmumiem pārvērtēt apdrošināšanas lomu biznesa darbības un ilgtspējas nodrošināšanā. Tāpat paredzams, ka šī atlīdzība lielā mērā mainīs Latvijas apdrošināšanas tirgu, arī pie mums veicinot praksi, ka juridiskajā segmentā apdrošinātājs ir ne tikai pakalpojuma pārdevējs, bet arvien biežāk ar savu ekspertīzi un zināšanām arī drošības standartu virzītājspēks," stāsta BALTA Atlīdzību direktors Ingus Savickis.

"Līdz šim lielākais apdrošināšanas gadījums īpašuma segmentā sasniedza 16 miljonus eiro, ko Lietuvas vadošā apdrošināšanas sabiedrība "Lietuvos Draudimas" (PZU grupa) izmaksāja 2017. gadā pēc ugunsgrēka zivju pārstrādes rūpnīcā "Norvelita". Savukārt Latvijā līdz šim lielākā atlīdzība īpašuma apdrošināšanā bija 4,8 miljoni eiro, ko BALTA 2016. gadā izmaksāja mūsu klientam AS "Latvijas Finieris" pēc ugunsgrēka. Tā kā zaudējumi īpašuma apdrošināšanā var būt ļoti apjomīgi, apdrošinātāju prakse ir savu risku pārapdrošināt. Arī šis gadījums ir pārapdrošināts, tādējādi BALTA saglabā augstu finanšu stabilitāti," turpina Savickis.

Viņš arī norāda, ka šādos atlīdzību gadījumos zaudējumu novērtēšanai tiek piesaistīti gan pašmāju, gan starptautiskie eksperti.

"Delfi" jau ziņoja, ka pagājušā gada 20. augustā ugunsgrēkā tika pilnībā iznīcināta SIA "Mikrotīkls" noliktava Maskavas ielā 456, Rīgā.

Turpmāko desmit mēnešu laikā BALTA un "Mikrotīkls" noslēguši atlīdzības lietu, uzņēmumam izmaksātajai īpašuma atlīdzībai sasniedzot 36,9 miljonus eiro.

"Saprātīgā termiņā tika atjaunota preču piegāde uzņēmuma klientiem, lai tie saņemtu "Mikrotīkls" ražotos augstas pievienotās vērtības produktus, paralēli sadarbojoties ar BALTA un tiesībsargājošajām iestādēm, lai pētītu notikušā cēloņus. "Mikrotīkls" pateicas BALTA par objektīvu uzņēmuma preču vērtības noteikšanu un apdrošināšanas brokerim SIA "Colemont FKB Latvia" par darba procesa organizēšanu šajā apdrošināšanas atlīdzības lietā," sacījis "Mikrotīkls" valdes priekšsēdētājs John Martin Tully.

"Šis gadījums ilgtermiņā būs nozīmīgs precedents Baltijas valstu tirgū tam, ka apdrošināšanas polise ir daudz vairāk nekā tikai juridisks līgums starp pusēm. Lai gan reti, tomēr lielie apdrošināšanas gadījumi notiek. Tādēļ ir ļoti svarīgi noslēgt atbilstošu apdrošināšanas līgumu, kas pasargās klienta intereses arī šādos gadījumos," sacījis apdrošināšanas brokera SIA "Colemont FKB Latvia" valdes loceklis Mareks Nika.

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2018. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 104,7 miljoni eiro.

Tags

Mikrotīkls

Comment Form