“Nākotnes kapitāla” vadītājs Konstantīns Kuzikovs, atskatoties uz 2021. gada beigās publicētajām prognozēm, secina, ka neviena “top” banka savās prognozēs nebija precīza, pareģojot, kādā mērā tad 2022. gadā augs “S&P 500 indekss”. Tuvākais – attiecīgi ar drūmāko skatu uz finanšu pasauli – bija “Morgan Stanley”.
“Bija zināma piesardzība, bet nekad jau negribas būt baigajam skeptiķim,” saka Andris Lāriņš, norādot, ka gribējās ticēt, ka būs korekcija, bet negribējās ticēt, ka tā būs tik spēcīga. Savukārt otrs viesis – Toms Kreicbergs – saka, ka cenšas atturēties no prognozēm. “Zinātne diezgan skaidri parāda, ka nevajag uzticēties savai intuīcijai,” saka Kreicbergs un atgādina 2020. gada sākumu, kad neviens nevarēja paredzēt, ka sāksies globālā pandēmija.
“Gribi sasmīdināt Dievu, pastāsti savas prognozes,” zināmo teicienu pārfrāzē Lāriņš un saka, ka par savām investīcijām domā piecu gadu kontekstā. “Lēmumi par ieguldīšanu, ja mēs runājam par akciju tirgu, manuprāt, ir jāpieņem ilgtermiņā,” saka Kreicbergs, norādot, ka ilgtermiņā prognozēt var mēģināt. Tomēr viņš uzsver, ka paredzēt tirgu ir faktiski neiespējami, bet to, kas notiks ekonomikā, var mēģināt paredzēt. Tomēr tas neko daudz nedos, lai prognozētu, kā veiksies tirgū.
Savukārt, runājot par pareizo brīdi, kad ieguldīt, eksperti saka, ka nav vienalga, kad ieguldīt, bet zināt pareizo brīdi, kad to darīt, nevar. Tam piekrīt arī Kuzikovs un saka, ka tāpēc arī raidījuma vadītāji sistemātiski katru nedēļu iegulda 50 eiro.