Noticis 2018. gada apjomīgākais finansēšanas darījums Latvijā
Foto: LETA/Publicitātes foto/DELFI

"SEB banka" izsniegs uzņēmumam "Latvenergo" ilgtermiņa aizdevumus kopumā 130 miljonu eiro apmērā. Šie līdzekļi tiks ieguldīti uzņēmuma infrastruktūras uzturēšanā un attīstībā, kā arī investīciju projektu īstenošanā. Šis ir 2018. gada apjomīgākais uzņēmumu finansēšanas darījums Latvijā, kā arī viens no lielākajiem darījumiem banku nozarē.

Iespēju izsniegt aizdevumu "SEB banka" ir ieguvusi, piedaloties "Latvenergo" rīkotajā sarunu procedūrā par finansējuma piesaisti. Kopējais šajā procesā uzņēmumam piesaistītā finansējuma apjoms ir 240 miljoni eiro. Atlikušo summu – 110 miljonus eiro – kompānijai kopīgi izsniegs trīs citas finanšu iestādes.

Šos līdzekļus "Latvenergo" ieguldīs arī tādos projektos kā Daugavas hidroelektrostaciju modernizācija un hidroagregātu atjaunošana, gaisvadu augstsprieguma elektropārvades līnijas "Kurzemes loks" projekta īstenošana, kā arī trešā elektropārvades starpsavienojuma starp Latviju un Igauniju izbūve.

"Augstu novērtējam "SEB banka" izrādīto uzticību, piedāvājot ilgtermiņa finansējumu un tādējādi turpinot savstarpēji izdevīgu sadarbību. Izdevīgie finansējuma nosacījumi ir apliecinājums, ka pozitīvi ir novērtēta gan līdzšinējā "Latvenergo" koncerna darbība, gan korporatīvā pārvaldība. "Latvenergo" koncerna stratēģija paredz gan izaugsmes, gan efektivitātes mērķus, tādēļ turpināsim investēt un attīstīties, lai palielinātu "Latvenergo" koncerna vērtību," teic "Latvenergo" finanšu direktors Guntars Baļčūns.

""Latvenergo" ir viena no zaļākajām enerģētikas kompānijām Eiropā ar augstiem korporatīvās pārvaldības un biznesa ilgtspējas standartiem. Uzņēmumam ir pārdomāts un pārliecinošs stratēģisko investīciju plāns, kura īstenošana ļaus audzēt biznesa apjomus un spēt ilgtermiņā piedāvāt patērētājiem elektroenerģiju par konkurētspējīgām un ekonomiski pamatotām cenām. Tādēļ esam gandarīti par šo iespēju ar savu finansējumu piedalīties šī plāna īstenošanā, un esam pārliecināti, ka šie ieguldījumi nesīs ilgtermiņa ieguvumus gan uzņēmumam, gan tā klientiem," norāda "SEB bankas" valdes loceklis Ints Krasts.

"SEB banku" un "Latvenergo" vieno ilgstoša sadarbība. Tostarp, 2015. un 2016. gadā "SEB banka" organizēja divus "Latvenergo" zaļo obligāciju laidienus, piesaistot uzņēmumam starptautisko investoru līdzekļus 100 miljonu eiro apmērā. Šī emisija bija zīmīga ar to, ka tā bija pirmā reize Austrumeiropā, kad valsts kapitālsabiedrība izlaiž zaļās obligācijas. Zaļo obligāciju pamatprasība ir piesaistīto līdzekļu izmantošana vienīgi zaļajai domāšanai atbilstošos projektos, kas veicina atjaunojamo energoresursu izmantošanu, energoefektivitāti un vides aizsardzību.

Source

DELFI Bizness

Tags

Latvenergo SEB
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form