Par 'Swedbank' grupas vadītāju izraudzīts Jenss Henriksons
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

"Swedbank" padome izraudzījusies Jensu Henriksonu (Jens Henriksson) par "Swedbank" grupas prezidentu un izpilddirektoru (CEO), kurš uzsāks darbu ne vēlāk kā oktobrī, nomainot pagaidu vadītāju Andersu Kārlsonu. Jenss Henriksons darbu "Swedbank" vadībā sāks, atstājot apdrošināšanas uzņēmuma "Folksam" vadītāja amatu, informē "Swedbank".

"Jensa Henriksona personā "Swedbank" iegūst vadītāju, kurš sevī apvieno līdera pieredzi, lieliskas komunikācijas spējas un plašas zināšanas par banku un finanšu nozari kopumā. Henriksonam ir nepieciešamās prasmes un pieredze, lai risinātu bankai šobrīd ļoti svarīgus jautājumus – gan tos, kas radušies līdz ar nesenajiem pārmetumiem pavasarī, gan tos, kas saistīti ar tehnoloģiskajiem izaicinājumiem banku sektoram raksturīgajai konkurencei. Turklāt Henriksonam ir izpratne gan par sabiedrības attīstību Zviedrijā un Baltijā, gan arī liela cieņa pret "Swedbank" vērtībām un mantojumu," saka "Swedbank" padomes priekšsēdētājs Jērans Pēšons (Göran Persson).

Agrākajās darba gaitās Henriksons ir bijis Stokholmas biržas "Nasdaq OMX" izpilddirektors. Tāpat viņš ir bijis arī Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) valdes loceklis Vašingtonā, kur bija atbildīgs par sadarbību ar Baltijas un Ziemeļvalstu reģionu, un līdzdarbojās arī Latvijas un Islandes SVF programmās. Karjeras sākumā Henriksons ir bijis arī "Swedbank" starpbanku attiecību vadītājs, un viņam ir ilgstoša pieredze strādājot Zviedrijas Finanšu ministrijā, kur viņš ir ieņēmis dažādus amatus, tai skaitā bijis valsts sekretārs un darbojies ES Finanšu un ekonomikas komitejā.

"Jūtos pagodināts, bet apzinos arī gaidāmos izaicinājumus. Mans galvenais uzdevums "Swedbank" vadītāja amatā ir atjaunot uzticību bankai, turpināt pilnveidot tās ilgtspējas profilu un veiksmīgo digitālizācijas procesu. Ņemot vērā bankas 200 gadu ilgās tradīcijas un vēsturi, daudzos kompetentos darbiniekus un lojālos klientus, mums ir visi priekšnosacījumi tam, lai nākotnē turpinātu stiprināt bankas pozīcijas," saka Henriksons.

Līdz Henriksona amatā stāšanās brīdim Anderss Kārlsons turpinās pildīt "Swedbank" pagaidu vadītāja pienākumus. Pēc tam viņš atgriezīsies savā līdzšinējā amatā, pildot "Swedbank" grupas finanšu direktora pienākumus.

Tags

Banku sektors Swedbank

Comment Form