'Pata' grupa izveidojusi uzņēmumu mežu īpašnieku un lauksaimnieku kreditēšanai
Foto: DELFI

"Pata" grupa, kas ir Latvijas lielākais privātais pilna cikla mežu apsaimniekošanas, kokrūpniecības, koksnes loģistikas un tirdzniecības uzņēmums, kā arī viens no lielākajiem privātajiem nacionālā kapitāla meža īpašniekiem Latvijā, ir izveidojusi uzņēmumu "Pata Finance", kas sadarbībā ar "Signet Bank" specializēsies finansējuma nodrošināšanā mežu īpašniekiem un lauksaimniekiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pata Finance" mērķis ir nodrošināt finansējuma pieejamību Latvijas mežu īpašniekiem un lauksaimniekiem situācijā, kad Latvijas bankās vietējiem uzņēmumiem ir visai ierobežotas iespējas saņemt nepieciešamo atbalstu. Jaunais uzņēmums nodrošinās finansējumu mežu īpašniekiem un lauksaimniekiem, kuriem ir ātri nepieciešami papildu līdzekļi saimnieciskās darbības attīstībai – piemēram, cirsmu iegādei un izsolēm, īstermiņa apgrozāmajiem līdzekļiem, ES līdzfinansējuma iemaksām, kā arī citām mežsaimnieku un lauksaimnieku naudas plūsmas sabalansēšanas vajadzībām. Aizdevuma piešķiršanas pieprasījumu plānots izskatīt vienas darbadienas laikā.

"Kā latvietim man ir grūti noskatīties, kā aizvien vairāk Latvijas mežu nonāk ārzemnieku rokās. Šobrīd no 100 lielākajiem privātajiem mežu īpašniekiem 67% jau ir ārzemnieki, bet pašiem latviešiem piederošo mežu platības Latvijā samazinās ar katru dienu. Latvijas iedzīvotāji bieži ir spiesti pārdot savu mežu, jo trūkst līdzekļu, nav iespējams citādi pārvarēt īstermiņa grūtības. Lielās bankas šobrīd mazajiem un vidējiem uzņēmumiem palīdz ļoti maz vai nemaz, tām vairāk patīk lielie ārzemju, skandināvu mežu uzpircēji. Covid-19 ārkārtējās situācijas apstākļos daudziem ir kļuvis vēl smagāk, tāpēc mēs kā nacionālā kapitāla uzņēmums saskatām iespēju sniegt palīdzību tiem vietējiem mežu īpašniekiem un lauksaimniekiem, kuriem tā šobrīd ir nepieciešama. "Pata" grupas uzņēmumos visā Latvijā strādā vairāk nekā 600 cilvēku, mums ir plašs konsultantu tīkls un desmitgadēm veidojies sadarbības partneru loks, un esam priecīgi, ka sadarbībā ar "Signet Bank" mēs varam savus resursus izmantot, piedāvājot šo svarīgo pakalpojumu mežu īpašniekiem un lauksaimniekiem," teic "Pata" grupas vadītājs Uldis Mierkalns.

"Pata Finance" finansējums būs piemērots to mežsaimnieku un lauksaimnieku vajadzībām, kuru naudas plūsma ir nevienmērīga. Piešķirtie finanšu līdzekļi ļaus kompensēt nozarei specifiskās nevienmērīgās naudas plūsmas, palīdzot nodrošināt savlaicīgu aizdevumu apmaksu. "Pata Finance" nodrošinās aizdevumu līdz pat 70% no īpašuma vērtības.

"Mūsu galvenā darbības prioritāte ir Latvijas uzņēmēju finansēšana, ko cenšamies nodrošināt pēc iespējas plašākam potenciālo aizņēmēju lokam. Esam pārliecināti, ka sadarbībā ar PATA grupu, kurai ir milzīga pieredze un spēcīgas pozīcijas Latvijas mežu apsaimniekošanas nozarē, spēsim uzlabot finansējuma pieejamību Latvijas reģionos," uzskata "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, pilnīgi visas ar līdzekļu iegūšanu saistītās formalitātes ir iespējams nokārtot attālināti "Pata Finance" mājas lapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kokrūpniecība Koronavīruss Covid-19 Mežsaimniecība Roberts Idelsons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form