Rāvis piereģistrējis pirmo uzņēmumu ar pamatkapitālu eiro valūtā
Foto: LETA

Uzņēmumu reģistrā reģistrēta pirmā sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), kuras pamatkapitāls ir nevis latos, bet eiro, informēja UR pārstāve Sandra Notruma.

"Uzņēmuma nosaukums ir SIA "Grif 33", un tās pamatkapitāls ir 2846 eiro, kas atbilst 2000 latu - ierastajam SIA pamatkapitālam. Uzņēmuma darbības profilu gan nezinām, jo saskaņā ar jaunajiem noteikumiem Uzņēmumu reģistrā tiek iesniegti tikai pamatdati. Komersantam nav pienākums norādīt darbības veidu," sacīja Notruma.

Jaundibinātais uzņēmums ietilpst uzņēmējam Guntim Rāvim piederošajā holdinga grupā, kurā jau ir vairāk nekā desmit SIA ar nosaukumu "Grif", apstiprināja uzņēmumu grupas pārstāve Kristīne Zeltiņa.

Kā ziņots, kopš 9.jūlija jaundibinātiem uzņēmumiem ir iespēja pamatkapitālu reģistrēt eiro. Pamatkapitāla pārreģistrācija eiro uzņēmumiem ir obligāta, un tā būs jāveic trīs gadu laikā.

Kā jau vēstīts, Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padome (ECOFIN), kurā darbojas ES valstu finanšu ministri, otrdien pieņēma galīgo lēmumu par Latvijas uzņemšanu eirozonā.

Līdz eiro ieviešanai Latvijā atlikušas vēl 174 dienas - 2014.gada 1.janvārī Latvija kļūs par 18.eirozonas valsti. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar līdz šim Latvijas Bankas apstiprināto oficiālo kursu - viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Tags

Eiro ieviešana Guntis Rāvis

Comment Form