Foto: AFI

Lai nodrošinātu stabilu Latvijas ekonomikas izaugsmi ilgtermiņā, finanšu ministrs Oskars Spurdziņš ierosina izveidot ilgtermiņa stabilizācijas rezervi, informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas departamentā.

Šajā rezervē paredzēts ieskaitīt visus pamatbudžeta ieņēmumus (izņemot pašu ieņēmumus un ārvalstu finanšu palīdzību), kas pārsniedz ikgadējā valsts budžetā noteikto, kā arī visus privatizācijas ieņēmumus.

Spurdziņš ierosina paredzēt normu Likumā par budžetu un finanšu vadību, saskaņā ar kuru par stabilizācijas rezerves līdzekļu izlietojumu lemj valdība tikai pēc finanšu ministra ierosinājuma.

Finanšu ministrs ir pārliecināts, ka ilgtermiņa stabilizācijas rezerves izveidošanasekmēs valdības uzsākto cīņu ar inflāciju, motivēs valdību vēl stingrāk izvērtēt budžeta līdzekļu izlietošanas efektivitāti un atturēs no nelietderīgas līdzekļu tērēšanas.

Tāpat šādai rezervei var izrādīties būtiska loma dažādu ārkārtas situāciju novēršanā.Spurdziņš pauž pārliecību, ka šo priekšlikumu atbalstīs gan valdības vadītājs AigarsKalvītis, gan koalīcijas partneri.

"Es labi apzinos, ka šis ir visai stingrs priekšlikums budžeta līdzekļu taupīšanai, tačuar iejūtīgām sarunām vien stabilizēt valsts ekonomikā samilzušās problēmas būs grūti vai pat neiespējami. Runas par iespējamo "Lattelecom" privatizācijas līdzekļu pārdali, pirms vēl šie līdzekļi ir ienākuši valsts kasē, man atgādina mednieku stāstus par lāčādas dalīšanu laikā, kad lācis vēl staigā pa mežu. Lai pieliktu punktu šādām spekulācijām, man ir nepieciešamas papildus pilnvaras, kuras esmu gatavs maksimāli izmantot mūsu valsts tautsaimniecības stabilizēšanā," atzīst Spurdziņš.

Comment Form