Apdrošināšanas nozare atgūstas no krituma, bet nav arī izaugsmes
Foto: Pixabay

Apdrošināšanas nozare pirmajā pusgadā ir saglabājusi stabilitāti – lai arī norises ekonomikā ir ļoti svārstīgas, apdrošināšanas nozares kopējais parakstīto prēmiju un aizmaksāto atlīdzību apjoms ir palicis tieši pērnā gada līmenī, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) apkopotie dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopējais parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms 2021. gada pirmajos divos ceturkšņos ir bijis 276,6 miljoni eiro. Lielākais veids pēc prēmiju apmēra ir veselības apdrošināšana ar 64 miljoniem eiro, kas aizņem 23,2% tirgus un šogad ir piedzīvojusi 9% izaugsmi. Veselības apdrošināšana pandēmijas ietekmē kopumā kļūst populārāka un aug, kas apliecina cilvēku rūpes par savu veselību un to, lai veselības aprūpes pakalpojumi būtu pieejami arī ārpus valsts apmaksātās sistēmas.

Savukārt dzīvības apdrošināšana turpina lēnām kristies (58,7 miljoni eiro prēmijās, -7%), tāpat arī OCTA (39,5 miljoni; -16%). OCTA gadījumā uz tirgus kopējiem apjomiem ietekmi atstāj polišu cenu samazinājums.

Ceļojumu apdrošināšanā pirmajā pusgadā parakstīto prēmiju apjoms bijis 3,7 miljoni eiro, kas ir par 18% mazāk nekā pērn. Tomēr šajā apdrošināšanas veidā ļoti atšķīrušies abi gada ceturkšņi – ja pirmajā ceturksnī kritums pret 2020. gada 1. ceturksni (kad vēl notika aktīva ceļošana) bija 49%, tad 2. ceturksnī jau bija nopietna izaugsme – par 38%, jo līdz ar ierobežojumu mazināšanu, vakcinācijas sertikātu ieviešanu un vasaras sezonu ir atsākusies arī visai intensīva ceļošana.

Pirmajā pusgadā apdrošinātāji atlīdzībās ir izmaksājuši 164,6 miljonus eiro. Lielākās izmaksu jomas ir veselības apdrošināšana (38 miljoni eiro; pieaugums par 21%) un dzīvības apdrošināšana (37,6 miljoni eiro; kritums par 20%). Veselības jomā lielais pieaugums, iespējams, skaidrojams ar pērno gadu, kad ārstniecības pakalpojumu sniegšana kādu brīdi vispār bija aizliegta un attiecīgi arī veselības apdrošināšanas polises nevarēja izmantot. Taču veselības apdrošināšana kopumā piedzīvo intereses pieaugumu gan no parakstīto prēmiju, gan izmaksāto atlīdzību skatu punkta.

Tomēr straujākais atlīdzību pieaugums 1. pusgadā ir bijis īpašuma apdrošināšanas jomā – par 38%, ko pozitīvi ietekmējusi apdrošināšanas atlīdzības izmaksa par nodegušo "Depo" veikalu Rēzeknē.

Top 5 apdrošināšanas veidi Latvijā pēc parakstīto prēmiju apmēra:

  1. Veselības apdrošināšana – 64,1 miljons eiro (23,2% no tirgus, +9%);
  2. Dzīvības apdrošināšana – 58,7 miljoni eiro (21,2% no tirgus, -7%);
  3. KASKO – 44,5 miljoni eiro (16,1% no tirgus, +3%);
  4. Īpašuma apdrošināšana – 40,5 miljoni eiro (14,7% no tirgus, +12%);
  5. Sauszemes transporta CTA – 39,5 miljoni eiro (14,3% no tirgus, -16%).

Top 5 apdrošināšanas veidi Latvijā pēc izmaksāto atlīdzību apmēra:

  1. Veselības apdrošināšana – 38 miljoni eiro (23,1% no tirgus, +21%);
  2. Dzīvības apdrošināšana – 37,6 miljoni eiro (22,8% no tirgus, -20%);
  3. KASKO – 30 miljoni eiro (18,2% no tirgus, +4%);
  4. Sauszemes transporta CTA – 26 miljoni eiro (15,8% no tirgus, -10%);
  5. Īpašuma apdrošināšana – 25,7 miljoni eiro (15,6% no tirgus, +38%).
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.