Aprīlī ražotāju cenu līmenis rūpniecībā gada laikā sarucis par 2,1%
Foto: LETA

2020. gada aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada aprīli, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 2,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir samazinājies par 2,6%, eksportētajai produkcijai par – 1,7%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,8%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,5%.

Būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Cenu paaugstinošā ietekme bija atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

2020. gada aprīlī, salīdzinot ar martu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā nemainījās, un tas ir nemainīgs otro mēnesi pēc kārtas. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,3%, bet eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,2%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,6 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm saruka par 0,2%.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu samazinājums farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā, kā arī koksnes koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Cenu paaugstinošā ietekme bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, atsevišķu pārtikas produktu ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 600 uzņēmumu, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,4 tūkstošiem cenu, no tām 1,3 tūkstošus par vietējā tirgū un 1,1 tūkstoti par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Apstrādes rūpniecība Centrālās statistikas pārvalde Ražotāju cenas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form