Apstiprināts drošības novērtēšanas pakalpojumu sniedzējs visai 'Rail Baltica' pamattrasei
Foto: Publicitātes attēls

"Rail Baltica" globālā projekta koordinators un kopuzņēmums AS "RB Rail" kopā ar projekta nacionālajiem ieviesējiem SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas", "Rail Baltic Estonia OÜ" un AB "LTG Infra" parakstījuši līgumu 4,543 milj. eiro apmērā ar uzņēmumu "Certifer SA" kā vienīgo drošības novērtēšanas pakalpojumu sniedzēju (AsBo – novērtēšanas institūcija) visai "Rail Baltica" pamattrasei projektēšanas, būvniecības un integrācijas fāzēs globālā projekta īstenošanas laikā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

AsBo (novērtēšanas institūcijas) galvenais pienākums ir sniegt galīgos drošības novērtējuma ziņojumus, lai izpildītu nacionālo drošības iestāžu obligātās prasības un saņemtu nepieciešamās atļaujas, tādējādi nodrošinot "Rail Baltica" pamata trases nodošanu ekspluatācijā.

"Viens no priekšnosacījumiem veiksmīgai "Rail Baltica" megaprojekta īstenošanai ir vienotu standartu un procedūru nodrošināšana visā projektā, īpaši domājot par projekta drošuma aspektiem," skaidro Marks Filips El Bezs, AS "RB Rail" Tehniskais direktors un valdes loceklis. "Novērtēšanas institūcijas iesaiste jau agrā projekta īstenošanas stadijā ir svarīgs solis, lai "Rail Baltica" infrastruktūra, elektrības, kontroles un signalizācijas apakšsistēmas darbotos droši un uzticami."

"Certifer SA" ir starptautisks dzelzceļa sertifikācijas uzņēmums, kas dibināts Francijā 1997. gadā un specializējas drošības pārbaužu, sertifikāciju un testu organizēšanas pakalpojumu nodrošināšanā dzelzceļa un pilsētu transportam visā pasaulē.

Tas līdz šim strādājis ar lielu daļu no vērienīgākajiem Eiropas dzelzceļa projektiem, piemēram, ātrvilcienu dzelzceļa projektiem Parīze-Bordo Francijā, Y-Vasca Spānijā, "High Speed 2" Lielbritānijā, kā arī parastajām dzelzceļa līnijām Dānijā un Beļģijā. Un arī "Rail Baltica" ir nākamo dekāžu vērienīgākais infrastruktūras projekts reģionā. "Certifer" turklāt paplašina jau līdzšinējo dalību projekta, turpmāk papildus paziņotās institūcijas (NoBo) izpildītāja darbiem nodrošinot arī novērtēšanas institūcijas funkciju, stāsta Pjērs Kadziola, "Certifer SA" izpilddirektors.

AsBo pakalpojumu sniedzējs novērtēs "Rail Baltica" globālo projektu kā ārēja neatkarīga un sertificēta institūcija, pārliecinoties, ka "Rail Baltica" izpilda kopējos drošības standartus un riska novērtējumu (CSM-RA) saskaņā ar Eiropas tiesību aktiem. Tādējādi AsBo novērtēšanas institūcija sniegs galveno garantiju, kas nepieciešama dzelzceļa sistēmas drošībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.