Ar pašvaldības atbalstu 1,4 miljonu eiro apmērā Rīgā šogad atjaunotas 89 ēkas
Foto: F64

Ar pašvaldības līdzfinansējuma programmu atbalstu šogad atjaunotas un uzlabotas 86 kultūrvēsturiskās, divas sakrālās un viena dzīvojamā ēka Rīgā, kam kopā piešķirti 1 419 982 eiro, informēja pilsētas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pateicoties līdzfinansējuma programmas sniegtajām iespējām, 86 kultūrvēsturiskajām ēkām galvaspilsētā restaurēti logi, durvis, ārdurvis, koka detaļas, kā arī atjaunotas fasādes un jumti. Kopējā programmas budžeta summa pēc papildu līdzekļu piešķiršanas 2021.gadā bijusi 1 301 755 eiro, no kuriem izlietoti 1 213 698 eiro.

Maksimālais līdzfinansējums vienam kultūrvēsturisko ēku atjaunošanas projektam ir ne vairāk kā 50% no attiecināmajām izmaksām, bet maksimālā līdzfinansējuma summa var sasniegt 30 000 eiro kultūras pieminekļa restaurācijai un atjaunošanai, un ne vairāk kā 5000 eiro kultūras pieminekļa elementa – būvamatniecības izstrādājuma restaurācijai un atjaunošanai.

Programmā sakrālā mantojuma saglabāšanai, savukārt, realizēti abi divi iesniegtie projekti. Tam no budžeta līdzekļiem izlietoti 199 793 eiro.

Pašvaldības atbalsts sakrālā mantojuma objekta saglabāšanai vienā saimnieciskajā gadā vienam atbalsta saņēmējam nevar pārsniegt 100 000 eiro. Līdzfinansējuma apmērs vienam būvprojektam nepārsniedz 5000 eiro.

Tikmēr no pieciem 2021. gadam apstiprinātajiem dzīvojamo ēku projektiem, kuros paredzēta tehniskā stāvokļa uzlabošana, realizēts viens. Kopējā programmas budžeta summa šajā gadā bijusi 75 250 eiro, no kuriem izlietoti 6491 eiro.

Dzīvojamo māju atjaunošanas programmas norises cikls ir divi gadi – pirmajā gadā dzīvojamo māju īpašnieki iesniedz savus projektus pašvaldībai, tie tiek izvērtēti un nepieciešamības gadījumā tajos tiek veikti labojumi un precizējumi, un visiem atbilstošiem projektiem tiek pieprasīts finansējums nākamā gada budžetā. Otrajā gadā tie projekti, kuriem budžetā piešķirts finansējums, tiek realizēti un pēc to pabeigšanas pašvaldība izmaksā līdzfinansējumu. Līdzfinansējuma apjoms ir noteikts 50% apmērā no projekta attiecināmo izmaksu kopsummas. Bīstamības novēršanas būvdarbu veikšanai tie ir ne vairāk kā 30 000 eiro un līdz 5000 eiro attiecīgā būvprojekta izstrādei. Siltināšanas projektiem tie ir ne vairāk kā 50 000 eiro būvdarbu veikšanai un līdz 1000 eiro attiecīgā būvprojekta izstrādei.

Līdzfinansējum programma tiek turpināta arī 2022. gadā, sīkāka informācija par to atrodama mājaslapā "atjauno.riga.lv".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.