'Augstsprieguma tīkls' paaugstināts kredītreitings no BBB+ uz A-
Foto: LETA

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "S&P Global Ratings" (S&P) paaugstinājusi Latvijas pārvades sistēmas operatoram AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) piešķirto ilgtermiņa kredītreitingu no BBB+ uz A- ar stabilu perspektīvu, informē AST.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tas ir rezultāts nesenajai AST zaļo obligāciju emisijai 100 miljonu apmērā, kas ir ļāvis uzņēmumam pārfinansēt 116,2 miljonu eiro aizdevumu un plānot finansējumu nākamajiem lielajiem ieguldījumu projektiem," skaidro AST valdes priekšsēdētāja Gunta Jēkabsone.

Pagājušajā gadā AST pārņēma pārvades tīkla aktīvus un iepriekšējā aktīvu īpašnieka uzņemtās saistības vairāk nekā 200 miljonu eiro apmērā ar īsiem atmaksas termiņiem. Patreiz līdz ar obligāciju laišanu vērtspapīru tirgū ir veiksmīgi pabeigta pārņemto saistību pārfinansēšana.

Reitingu aģentūra ir ilgtermiņa sadarbības partneris, kas seko līdzi uzņēmuma galvenajiem notikumiem, attīstībai un katru gadu izvērtē finanšu stabilitāti. AST kā savu sadarbības partneri kredītreitinga noteikšanai un tālākai uzraudzībai izvēlējās S&P iepirkuma rezultātā.

Kredītreitings ir uzņēmuma, reģiona vai valsts kredītspēju novērtējums. Kredītreitingu veido, vadoties pēc tirgus dalībnieku iepriekšējās un pašreizējās finanšu vēstures, kā arī, izvērtējot to īpašumus un finansiālās saistības.

AST ir Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators. AST pieder dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" 68,46% kapitāldaļu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.