'Augstsprieguma tīkls' valdi turpmāk vadīs bijusī 'Circle K' izpilddirektore Gunta Jēkabsone
Foto: LETA

Par atbilstošāko kandidāti konkursā uz AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) valdes priekšsēdētāja amatu uzņēmuma padome izvēlējusies Guntu Jēkabsoni, savukārt par valdes locekli attīstības jautājumos – Arni Dauguli. Plānots, ka valdes priekšsēdētāja un valdes loceklis darbu uzsāks jūlijā, informēja AST komunikācijas vadītāja Aija Ikstena.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Delfi" jau rakstīja, ka martā pēc 25 gadu karjeras uzņēmumā un 6 gadiem tā vadībā Gunta Jēkabsone atstāja "Circle K" Latvia izpilddirektores amatu. Līdz šim Gunta Jēkabsone kā valdes priekšsēdētāja aktīvi darbojusies arī Ārvalstu investoru padomē Latvijā (FICIL), bet aprīļa sākumā viņu šajā amatā nomainīja būvmateriālu ražotāja "Schwenk Latvija" valdes loceklis Māris Gruzniņš. Ieguvusi maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā, kā arī papildinājusi savas zināšanas dažādās biznesa vadības programmās Rīgas Ekonomikas augstskolā, Kornela universitātē (Cornell University) ASV, kā arī Londonas Biznesa skolā (London Business School).

Arnis Daugulis pašlaik ir AST Informācijas tehnoloģiju departamenta vadītājs, guvis profesionālo darba pieredzi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieka Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos amatā, kā arī kā AS "Latvenergo" valdes loceklis (IT un telekomunikācijas). Arnis Daugulis ieguvis maģistra grādu elektrozinībās, kā arī ir Stokholmas karaliskās tehniskās augstskolas (Zviedrija) inženierzinātņu licenciāts.

Kopumā konkursam saņemti 54 pieteikumi, no kuriem 29 pieteikumi iesniegti uz valdes priekšsēdētāja/-as amatu, savukārt 25 pieteikumi uz valdes locekļa/-es (attīstības jautājumos) amata pozīciju, informēja Ikstena.

Kandidātu atlases procesu sadarbībā ar personāla atlases kompāniju "Amrop" nodrošināja AST padomes izveidotā nominācijas komisija ar balsstiesībām šādā sastāvā: komisijas priekšsēdētājs – AST padomes priekšsēdētājs Kaspars Āboliņš, nominācijas komisijas locekļi – AST padomes priekšsēdētāja vietniece Olga Bogdanova, AST padomes locekļi Aigars Ģērmanis un Armands Eberhards, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, biedrības "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts" vadītāja Dace Helmane un Latvijas arodbiedrības "Enerģija" priekšsēdētājs Aivars Āboliņš.

AST valdes priekšsēdētāja/-as un valdes locekļa/-es (attīstības jautājumos) amatu nominācijas process norisinājies kopumā četrās kārtās, un tā ietvaros padziļināti tika novērtētas šādas kompetences: stratēģiskais redzējums, pārmaiņu vadīšana, orientācija uz attīstību, komandas vadīšana, pozitīvu attiecību veidošana un uzturēšana, lēmumu pieņemšana un atbildība, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, skaidroja Ikstena.

Līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Varis Boks šos pienākumus pildīja divus termiņus - kopš 2011.gada. Līdz ar viņu amatu AST valdē atstāja arī valdes loceklis Arnis Staltmanis, kurš tāpat kā valdes priekšsēdētājs, amatu ieņēma kopš 2011.gada.

Darbu AS "Augstsprieguma tīkls" valdē turpina valdes locekļi Imants Zviedris, Gatis Junghāns un Mārcis Kauliņš.

Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" apgrozījums 2020. gadā bija 147,24 miljoni eiro (2019. gadā – 184,74 miljoni eiro), bet peļņa – 16,06 miljoni eiro (2019. gadā – 7,06 miljoni eiro), liecina AST neauditētais 2020. gada pārskats. Peļņas pieaugums galvenokārt saistāms ar pārvades sistēmas aktīvu pārņemšanu AST īpašumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Augstsprieguma tīkls Circle K
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form