Augustā plānots uzsākt prototipēšanas darbnīcas 'Riga Makerspace' būvdarbus
Foto: Publicitātes foto

Pagājušā gada nogalē VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) atkārtoti izsludinātajā būvniecības konkursā par prototipēšanas darbnīcas "Riga Makerspace" izveidi A. Briāna ielā 13, Rīgā, deviņu būvkomersantu konkurencē par saimnieciski visizdevīgāko atzina pilnsabiedrības "P un S Būvniecība" iesniegto piedāvājumu pamatdarbu veikšanai par 7,3 miljoniem eiro, "Delfi Bizness" informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līgumu par pamatdarbu īstenošanu plānots noslēgt līdz jūnija beigām un būvdarbus pabeigt līdz 2023. gada nogalei.

VNĪ skaidro, ka pilnvērtīgai projekta īstenošanai bija nepieciešams piesaistīt vēl 1,3 miljonus eiro. Ministru kabinets otrdien apstiprināja 700 tūkstošu eiro pārdali daļējai izmaksu kāpuma segšanai no valsts budžeta programmas „Finansējums augstas gatavības projektiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai”.

“Krievijas iebrukums Ukrainā, kā arī pandēmijas periods ir atstājis ietekmi uz būvniecības nozari un tas ietekmē gan atsevišķu projektu īstenošanas termiņus, gan nepieciešamā finansējuma apjomu. Lai neapstātos būvniecība 23 šobrīd būvniecības stadijā esošajos VNĪ projektos, kopā ar iesaistītajām pusēm, operatīvi rodam risinājumus, lai kopīgi pārvarētu radušos izaicinājumus un veidotu vienlīdzīgu atbildības un risku sadali starp pasūtītāju un izpildītāju,” norāda Griškevičs.

Kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku A. Briāna ielā 13, Rīgā, pielāgos kopumā sešu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas izglītības programmu vajadzībām, izveidojot atbilstošas jaunu produktu paraugu izgatavošanas jeb prototipēšanas darbnīcas, kas ļaus nodrošināt skolēniem un studentiem kvalitatīvu un konkurētspējīgu mācību procesu. Papildus tam tiks ierīkotas mūsdienīgas telpas semināriem un cita veida pasākumiem.

Projekta ietvaros atjaunojamās ēkas atrodas blakus UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objektam “Rīgas vēsturiskais centrs”. Viena no ēkām, kurai projekta ietvaros dosim jaunas attīstības iespējas, ir ar vēsturisko vērtību, tādējādi turpinām rūpēties par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, sakārtosim sabiedrisko telpu 1500 m2 platībā un atjaunosim publikās ēkas 3600 m2 platībā un veiksim energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus.

Projekta pilnvērtīgai īstenošanai šobrīd ikviens interesents var pieteikties prototipēšanas darbnīcu iekārtu iepirkumā, kas sniegs iespēju to apmeklētājiem radīt jaunus un inovatīvus produktus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Nekustamais īpašums Valsts nekustamie īpašumi Būvniecība Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form