Augustā ražotāju cenu līmenis samazinājies par 2,7%
Foto: Ilja Hendel

2020. gada augustā, salīdzinot ar 2019. gada augustu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 2,7%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir samazinājies par 4,7%, eksportētajai produkcijai par 0,9%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 0,4%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā. Paaugstinošā ietekme bija iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas cenu kāpumam.

2020. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā nemainījās. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,1%, bet eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,2%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieauga par 0,6%, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 0,2%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 600 uzņēmumi, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,4 tūkstošiem cenu, no tām 1,3 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,1 tūkstotis par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Centrālās statistikas pārvalde Ražotāju cenas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form