Augustā rūpniecības apjoma pieaugums bijis 2%
Foto: Publicitātes foto

2019. gada augustā, salīdzinot ar 2018. gada augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 0,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 8,9%, bet kritums – ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 8,3%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, ražošanas apjoma pieaugumu joprojām turpināja uzrādīt gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas – par 20,9%, elektrisko iekārtu ražošana un tekstilizstrādājumu ražošana (katra par 15,1%). Produkcijas izlaide pieauga arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 9,8%.

Savukārt apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma kritums bija apģērbu ražošanā – par 16%, dzērienu ražošanā – par 14,2% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 11%. Ražošanas apjoms samazinājās arī divās no trim pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā un pārtikas produktu ražošanā (samazinājums attiecīgi par 6,4% un 1%).

2019. gada augustā, salīdzinot ar 2019. gada jūliju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 0,6%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 12,4%.

2019. gada augustā, salīdzinot ar 2018. gada augustu, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 2,5%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 2,3 % un eksportā – par 2,6% (eirozonā apgrozījums nemainījās, bet ārpus eirozonas bija pieaugums par 4,9%).

2019. gada augustā, salīdzinot ar 2019. gada jūliju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 5 %. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 1,4 % un eksportā – par 7% (tai skaitā eirozonā – par 12,4 % un ārpus eirozonas – par 2,8 %).

Rūpniecības produkcijas apjoma indekss (RPI) raksturo rūpniecības produkcijas apjoma izmaiņas pārskata periodā, salīdzinot ar bāzes periodu. RPI aprēķina, pārrēķinot produkcijas izlaides rādītāju salīdzināmajās cenās ar ražotāju cenu indeksu palīdzību.

Rūpniecības apgrozījuma indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību. To aprēķina faktiskajās cenās, neizslēdzot cenu ietekmi. Atšķirībā no saražotās rūpniecības produkcijas, kurā ieskaita arī nepabeigtos ražojumus un produkcijas krājumus, apgrozījumā ietver tikai pārdoto produkciju un sniegtos rūpnieciskos pakalpojumus.

Source

DELFI Bizness

Tags

Apstrādes rūpniecība Centrālās statistikas pārvalde
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form