'Dzintara' pārstāvji ar 'Latvijas Gāzi' pārrunājuši parāda atmaksas iespējas
Foto: AFI

Kosmētikas ražotāja "Dzintars" pārstāvji tikušies ar dabasgāzes kompānijas "Latvijas Gāze" pārstāvjiem, lai pārrunātu "Dzintara" parāda atmaksas iespējas, aģentūrai BNS pastāstīja "Latvijas Gāzes" preses sekretāre Dace Baltābola.

Viņa norādīja, ka "Dzintars" uzrādījis veiktos maksājuma uzdevumus par daļu parāda summas, taču kosmētikas ražotājs joprojām ir parādā "Latvijas Gāzei".

Arī "Dzintara" pārstāvji apstiprināja, ka tikšanās ir notikusi, bet sīkākus komentārus solīja sniegt piektdien, 12.februārī.

"Latvijas Gāze" ir brīdinājusi "Dzintaru" par gāzes padeves pārtraukšanu tās ražotnei Mālu ielā, Rīgā.

Baltābola iepriekš sacīja, ka gāzes atslēgšana ir saistīta ar parādu, kas izveidojies no 2015.gada marta. "Šobrīd pilnvērtīgi netiek apmaksāti arī kārtējie rēķini par patērēto dabasgāzi, kas rada bažas par parāda summas strauju pieaugumu," viņa piebilda, norādot, ka gadījumā, ja parāds pilnībā netiks nomaksāts līdz 2016.gada 12.februārim, gazificētajā objektā tiks pārtraukta dabasgāzes padeve. Gāzes padeve tiks atjaunota, ja tiks pilnībā samaksāts parāds par patērēto gāzi.

Tāpat Baltābola minēja, ka 2015.gada 11.jūnijā "Latvijas Gāze" vērsās tiesā par parāda piedziņu un 2015.gada 6.oktobrī pieteikums tika apmierināts, apķīlājot "Dzintara" līdzekļus. Neskatoties uz to, ka 2015.gada 15.oktobrī "Latvijas Gāze " un "Dzintars" noslēdza izlīgumu par parāda segšanas grafiku, tas netiek ievērtos kopš noslēgšanas brīža. Tādēļ "Latvijas Gāze" ir pieņēmusi lēmumu par dabasgāzes atslēgšanu.

"Dzintara" valdes priekšsēdētājs Iļja Gerčikovs iepriekš norādīja - lai arī uzņēmums ir sedzis praktiski visu parādu par gāzi pagājušajā gadā, "Dzintaram" neizdodas vienoties ar "Latvijas Gāzi" par to, kāda ir atlikušā parāda summa. "Šobrīd mēs esam praktiski seguši visus parādus [par gāzi ]. Mums ir nesaskaņas par nelielu summu, un viņi negrib par to vienoties. Viņi saka, ka tie ir apmēram 20 tūkstoši [eiro parāds], bet mēs sakām, ka tas [parāds] ir daudz reižu mazāks. Mēģinām ar viņiem saskaņot [maksājumu], un, ja viņi to nedarīs, mēs sūdzēsim tiesā," sacīja Gerčikovs.

Pēc viņa teiktā, uzņēmumam ir maksājuma apliecinājumi, kas pierāda, ka "Dzintars" ir gandrīz pilnībā norēķinājies par pērn piegādāto gāzi, taču "Latvijas Gāze" uzskata citādi, norādot tādu parāda summu, kas nesaskanot ar "Dzintara" aprēķiniem. "Mēs nekādi nevaram saprast, par kādu summu viņi runā. Viņi nosauc patvaļīgus ciparus, kas nesaskan ar realitāti. Mums ir dokumenti, maksājuma apliecinājumi, uzskatām, ka neesam viņiem neko parādā, neskaitot, iespējams, nenozīmīgas summas. (..) Mūsu lūgumu parādīt, kā viņi ir aprēķinājuši parādu par gāzi, viņi noraida. Kā tādā gadījumā mēs varam vienoties? Nekad neesam saskārušies ar šādu situāciju," atzina Gerčikovs.

Tāpat vēstīts, ka janvāra sākumā, pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem, "Dzintars" bija arī lielāko nodokļu parādnieku sarakstā ar 2,222 miljonu eiro parādu.

"Latvijas Gāze" nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu un sadali. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" biržas otrajā sarakstā.

Tags

Dzintars

Comment Form