Eksperti: būvniecības bums stutē Latvijas ekonomikas izaugsmi
Foto: LETA

Latvijas IKP izaugsme otrajā ceturksnī sasniegusi 5,1%, ko lielā mērā sekmēja būvniecības nozare, kas salīdzinājumā ar pagājušā gada otro ceturksni palielinājusies par 32%, uzrādot gandrīz tikpat lielu kāpumu kā pirmajā ceturksnī, kad nozare bija augusi par 35,7%. Ekonomikas eksperti vērtē, ka būvniecības bums turpināsies tuvākos gadus, vienlaikus finanšu nozares mīnusi turpinās "vilkt uz leju" eksporta veikumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī gada otrajā ceturksnī Latvijas ekonomika ir turpinājusi ļoti strauji augt, salīdzinājumā ar pērnā gada otro ceturksni ekonomika nu ir par 5,1% lielāka, tomēr jāņem vērā, ka daļēji tas noticis, pateicoties lielākam darba dienu skaitam nekā pirms gada. Bez šī efekta izaugsme ir ievērojami mērenāka jeb 4,2%.

Mīnusi šogad turpinās dominēt finanšu nozarē, kas uz leju vilks kopējo eksporta veikumu. Tādēļ iekšzemē, pateicoties situācijai darba tirgū, algu kāpumam, uz priekšu ekonomiku dzīs patēriņš. Šobrīd spēcīgais būvniecības veikums krietni paceļ kopējos izaugsmes rādītājus un izlīdzina problemātisko sektoru veikumu, tomēr sektora sakaršana rada jautājumus par tā ilgtspēju un nepieciešamajiem risinājumiem.

Tam ir jāpievērš uzmanība, bet situācija vēl nav bīstama. Būvniecības pieauguma temps nav ilgtspējīgs, taču tas nenozīmē, ka sasniegtais būvniecības apjoms nav ilgtspējīgs. ES fondu finansējums mazināsies, taču naudas ienākšana nozarē no citiem avotiem var pieaugt. Ievērojot lielo potenciālo pieprasījumu pēc kvalitatīviem mājokļiem un ļoti zemo mājsaimniecību parādsaistību līmeni, ir iespējams spēcīgs mājokļu celtniecības bums.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Apstrādes rūpniecība Būvniecība Centrālās statistikas pārvalde Eksports
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form