Eksperti: iedzīvotāju pirktspēja var piedzīvot straujāko kāpumu pēdējo četru gadu laikā
Foto: LETA

Patēriņa cenu līmenis 2018. gada jūlijā, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo mēnesi, palielinājās par 2,6%, un gada inflācija šā gada jūlijā kopumā atbilst pēdējo mēnešu dinamikai, un ietekmējošie faktori paliek aizvien tie paši – cenu pieaugums ar energoresursiem saistītām precēm un pakalpojumiem.

Gada inflācija ir noslīdējusi līdz 2,6% – precēm cenas auga par 2,4%, pakalpojumiem par 3,2%. Gada laikā jūtamākais un arī nozīmīgākais cenu kāpums ir bijis ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, kā arī maksai par mājokli. Tai pašā laikā pārtikas cenu līmenis ir mazinājies, norāda "SEB bankas" makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Turklāt līdzšinējās cenu un algu pieauguma tendences ir bijušas gana labvēlīgas vidējam patērētājam, teic "Swedbank" ekonomiste Linda Vildava. Vidējā gada inflācija bijusi lēnāka nekā pērn, savukārt vidējās bruto un neto algas gada izaugsme – straujāka. Visticamāk, līdzīgas tendences saglabāsies līdz pat šī gada izskaņai. Tas nozīmē, ka iedzīvotāju vidējā pirktspēja varētu piedzīvot straujāko kāpumu pēdējo četru gadu laikā.

Tags

Elektrības cenas Inflācija

Comment Form