Elektroenerģijas cena tiecas uz augšu
Foto: Evija Trifanova/LETA

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas pieauga visos Nord Pool tirdzniecības apgabalos. Baltijas valstīs elektroenerģijas cena pieauga par 9%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un vienoti bija 261,36 EUR/MWh. Savukārt Nord Pool sistēmas cena kāpa par 93% līdz vidēji 177,91 EUR/MWh, informē AS "Latvenergo".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laikapstākļi joprojām ir galvenais faktors, kas ietekmē elektroenerģijas cenu. Aizvadītajā nedēļā sausāku laikapstākļu ietekmē samazinājās līmenis Ziemeļvalstu hidrorezervuāros, un tas sekmēja Nord Pool sistēmas cenas pieaugumu. Savukārt vēsāku laikapstākļu dēļ Nord Pool reģiona kopējais patēriņš pieauga par 5%, Baltijā elektroenerģijas pieprasījums pieauga par 7% pret iepriekšējās nedēļas datiem. Turklāt elektroenerģijas cenu pieaugumu veicināja arī vēja elektrostaciju izstrādes samazinājums Nord Pool reģionā par 17%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, kā arī energoresursu cenu pieaugums. Aizvadītajā nedēļā ietekmi uz cenām Baltijā atstāja par 40% mazāka enerģijas plūsma no Somijas starpsavienojuma Estlink1 (Somija-Igaunija) neplānota pārvades jaudas samazinājuma dēļ, turklāt elektroenerģijas plūsma no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala samazinājās par 2%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

Nord Pool reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 8 818 GWh, un izstrādes apjomi – 9 333 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par 7% līdz 578 GWh. Latvijā elektroenerģijas patēriņš kāpa par 9%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, līdz 138 GWh. Igaunijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija 183 GWh, kas ir par 7% lielāks nekā nedēļu iepriekš. Lietuvā patēriņš pieauga par 6% un bija 257 GWh.

Elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs pieauga par 10%, un tika saražotas 370 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms pieauga par 11% līdz 138 GWh. Igaunijā elektroenerģijas izstrāde kāpa par 22% līdz 170 GWh. Tikmēr Lietuvā ražošanas apjomi kritās par 14% līdz 62 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 100%, Igaunijā – 93%, bet Lietuvā – 24%. Baltijas valstīs tika saražoti 64% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.