Elektromobilitātes uzņēmums 'Fiqsy' uzsāk darbību Liepājā
Foto: Publicitātes foto

Sākot ar 31. maiju, elektromobilitātes uzņēmums "Fiqsy" uzsāk darbību Liepājā, kur turpmāk būs pieejami tā koplietošanas skrejriteņi un elektriskie automobiļi "Renault Zoe", informē uzņēmumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar "Fiqsy" koplietošanas e-auto būs iespējams veikt braucienus ne tikai Liepājā un tās apkārtnē, bet arī ceļot starp Liepāju, Rīgu un Jūrmalu – uzsākt braucienu vienā pilsētā un pabeigt citā.

"Fiqsy" vadītājs un līdzīpašnieks Māris Avotiņš stāsta: "Tagad esam par vienu soli tuvāk tam, lai elektromobilitāte būtu pieejama ne tikai Rīgā un tās apkārtnē, bet visā Latvijā. Attīstot elektromobilitāti un koplietošanu, varēsim atslogot pilsētas no auto, padarot gaisu tīrāku un pilsētas – pievilcīgākas dzīvošanai."

Pašlaik Latvijā ir trīs pilsētas, kas veicina elektriskā autotransporta lietošanu, norāda Avotiņš. Liepājā pilsētas pašvaldības maksas stāvvietās elektromobiļus var novietot bez maksas. Rīgā elektroauto arī var bez maksas novietot "Rīgas Satiksmes" pārvaldītajās autostāvvietās, kā arī tiem ir atļauts pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām. Savukārt Jūrmalas pilsētas dome elektriskajiem automobiļiem ir atcēlusi maksu par iebraukšanu pilsētā.

Ar vienu uzlādi "Renault Zoe" vasaras laikapstākļos spēj nobraukt ap 300 km, bet varot plānot arī garākus braucienus – Latvijā elektrouzlādes tīkls jau tagad esot pietiekami labi attīstīts un turpina attīstīties.

"Saskaņā ar Eiropas noteikto "Zaļo kursu" Latvija ir izstrādājusi Transporta attīstības pamatnostādnes 2021. - 2027. gadam, kas nosaka, ka Latvijai līdz 2027. gadam siltumnīcas efekta gāzu emisija transporta sektorā jāsamazina par 16,9%, kā arī jāpalielina bezemisiju transportlīdzekļu īpatsvars visu transportlīdzekļu skaitā līdz 2%, vienlaikus uzlabojot attiecīgo infrastruktūru," akcentē Avotiņš.

"Fiqsy" 2019. gadā ienāca Latvijas tirgū ar 500 koplietošanas elektriskajiem skrejriteņiem. 2020. gada vasarā uzņēmums izveidoja koplietošanas elektrisko autoparku, iegādājoties 100 jaunas "Renault Zoe" automašīnas.

2021. gadā "Fiqsy" papildināja savu elektrisko skrejriteņu parku, iegādājoties 100 "Segway Ninebot Max Plus" skrejriteņus. Tāpat "Fiqsy" plāno paplašināt savu autoparku līdz 250 elektriskajiem automobiļiem. "Fiqsy" lietotnē pieejami koplietošanas e-automobiļi, elektriskie skrejriteņi un kravas busi.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Auto Eiropa Jūrmala Renault Satiksme Segway
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form