Elektroskrejriteņu un auto nomas pakalpojumu nodrošinātāji apvieno spēkus
Foto: Zane Bitere/LETA

Nodibināta Latvijas Mobilitātes asociācija, kura apvieno transporta nozares pārstāvjus ar mērķi atbalstīt mobilitātes attīstību Latvijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pašlaik tās sastāvā ir transporta platforma "Bolt", skrejriteņu un elektroautomobiļu koplietošanas uzņēmums "Fiqsy", automašīnu koplietošanas uzņēmumi "CityBee" un "Carguru" un velosipēdu koplietošanas uzņēmums "Nextbike".

Asociācijas mērķis ir veicināt mobilitātes pakalpojumu izplatību, kā arī uzlabot sabiedrības zināšanas un izpratni par tiem, to sniegtajām iespējām un ieguvumiem pilsētu transporta tīklu uzlabošanā. Viens no pirmajiem asociācijas uzdevumiem būs uzsākt diskusiju ar jauno Rīgas Domes sastāvu, lai apspriestu Rīgas pilsētas attīstības plānus, mobilitātes pakalpojumu lomu tajos, kā arī dalītos pieredzē, lai veiksmīgi sagatavotos nākamajai mikromobilitātes pakalpojumu sezonai, informē tās dibinātāji.

"Dibinot Latvijas Mobilitātes asociāciju, mēs virzāmies soli tuvāk tam, lai gan sabiedrība, gan likumdevēji labāk izprastu nozari, tās galvenos ieguvumus un izaicinājumus. Mēs plānojam ciešāk sadarboties ar valsts un pašvaldību iestādēm, lai veicinātu nepieciešamās infrastruktūras, piemēram, velojoslu, novietņu, uzlādes punktu un citu elementu, ieviešanu un attīstību Latvijas pilsētās, kā arī pilnveidotu un uzlabotu nozares regulējumu," stāsta "Bolt" reģionālais vadītājs Latvijā Kārlis Ķezberis.

"Viens no priekšnosacījumiem, lai veiksmīgi ieviestu mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus, tostarp domājot arī par mikro un "zaļo" mobilitāti, ir aktīvs darbs un komunikācija ar sabiedrību, lietotājiem un citām iesaistītajām pusēm, lai lauztu aizspriedumus un stereotipus, kas daļai sabiedrības saistās gan ar koplietošanas pakalpojumiem, gan elektromobilitātes risinājumiem. Līdz šim to esam darījuši katrs individuāli un turpmāk darīsim arī kopā – asociācijas vārdā," komentē "Fiqsy" vadītājs un līdzīpašnieks Māris Avotiņš.

"Mūsu mērķis ir tāds pats kā pašvaldībām: efektīvas transporta ekosistēmas attīstīšana, lai samazinātu automašīnu skaitu un tādējādi arī sastrēgumus un piesārņojumu. Mēs dzīvojam laikmetā, kad cilvēkam ir pieejama līdz šīm nebijusi pārvietošanās iespēju dažādība, kas privātās automašīnas uzturēšanu padara par neracionālu. Mobilitātes revolūcija jau notiek un tā tikai paātrināsies," situāciju raksturo "Carguru" dibinātājs Vladimirs Reskājs.

"Viens var mēģināt sasniegt daudz, bet kopā tas izdosies daudz ātrāk. Mēs visi runājam par attīstību un to atbalstām, bet bieži gadās tā, ka komentējam lietu norisi no malas, tādēļ mēs izlēmām rīkoties," pauž "CityBee Latvija" vadītāja Egija Gailuma.

Nākotnē organizācija plāno apvienot vēl lielāku daļu transporta un mobilitātes pakalpojumu sniedzēju Latvijā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

CityBee Bolt
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form