Flika jaunais partneris – Krievijā dzīvojošais uzņēmējs Kovtuns
Foto: LETA

Bahamu salās reģistrēto kompāniju "Taurus Asset Management Fund Limited", kurai kopš ceturtdienas pieder puse kapitāla daļu "airBaltic" akcionārā - SIA "Baltijas aviācijas sistēmas" (BAS), - dalībnieku sapulcē pārstāvējis Krievijā dzīvojošs uzņēmējs Staņislavs Kovtuns, liecina Uzņēmumu reģistrā pieejamā informācija.

Kovtuna pilnvara pārstāvēt Bahamās reģistrēto ārzonas firmu izdota 2010.gada 3.februārī.

BAS valdē ceturtdien iecelts kāds Janeks Jeļkins, bet vietu valdē saglabājusi līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Inga Piterniece, kurai statūtos mainīts amata nosaukums uz "valdes locekle". Visas izmaiņas BAS notikušas ceturtdien.

Līdz šim 100% BAS kapitāla daļu piederēja "airBaltic" prezidentam Bertoltam Flikam, bet tagad 50% uzņēmuma kapitāldaļu nonākušas Bahamu salās reģistrētās kompānijas "Taurus Asset Management Fund Limited" rīcībā. Kompānijas ieguldījums ir 9 654 000 latu. BAS pamatkapitāls ir 19 307 000 latu.

Kovtunam Latvijā līdz šim jau piederēja 75% uzņēmumā "Multikapitāls". Uzņēmums dibināts 2004.gadā, un sākotnēji tas piederējis vairākām savulaik "Skonto" biznesa holdingā ietilpstošās "Multibankas" vadošām amatpersonām. Pērnā gada oktobrī 75% "Multikapitālā" pārņēma Kovtuns, un viņa biznesa partneris šajā uzņēmumā ir Sergejs Fiščenko.

Savulaik medijos publiskotajā apkopojumā par 2009.gada lielākajiem dividenžu saņēmējiem Latvijā Fiščenko kā vienīgais AS "Cargo Avio" īpašnieks ierindojies otrajā vietā ar 9,57 miljoniem latu.

"Cargo Avio" padomē darbojas arī Jeļkins, kurš kopš "Taurus" ienākšanas BAS kļuvis par BAS valdes locekli.

Pērnā gada beigās viens no "Multikapitāls" grupas uzņēmumiem "Multikapitāls Marina" izsolē ieguva kontroli pār ekskluzīvu jahtu ostu Melnkalnes lielākajā ostas pilsētā Barā. Šo 2,2 miljonu eiro (1,54 miljoni latu) vērto darījumu finansēja "Latvijas Krājbanka", dodot "Multikapitāls Marina" iespēju no Melnkalnes valdības iegādāties 54,35% ostas akciju un tiesības uz 30 gadu koncesiju. Līgums ar Melnkalni paredz, ka "Multikapitāls Marina" piecu gadu laikā ostā jāiegulda 12,2 miljoni eiro (8,54 miljoni latu).

Lai noslēgtu darījumu, "Multikapitāls Marina" pagājušā gada decembra beigās "Latvijas Krājbankā" reģistrēja ķīlu 3,51 miljona latu apmērā. To galvoja "Multikapitāls". Kā zināms, tāpat kā Kovtuns, arī "Krājbankas" īpašnieki – Antonovu ģimene – nāk no Maskavas.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form