'Getliņi Eko' apgrozījums pērn - 11,9 miljoni eiro
Foto: LETA

Atkritumu apsaimniekošanas poligona "Getliņi" apsaimniekotājas SIA "Getliņi Eko" apgrozījums pērn bija 11,9 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Tas ir par 4% vairāk nekā 2013.gadā, kad apgrozījums bija 11,5 miljoni eiro. Tikmēr ievērojami ir sarukusi uzņēmuma peļņa, sasniedzot 15 367 eiro, bet 2013.gadā uzņēmuma peļņa bija 941 178 eiro.

Vadības ziņojumā teikts, ka "Getliņi Eko" pērn veicis investīcijas atkritumu deponēšanas procesa nodrošināšanai, kā arī izbūvējis gāzes ekstrakcijas un atkritumu mitrināšanas sistēmas bioenerģijas šūnas.

Pērn uzņēmums strādāja pie ieņēmumu palielināšanas gan atkritumu pieņemšanas, gan enerģētikas jomās. Pagājušajā gadā apgrozījums no pamatdarbības, atkritumu deponēšanas palielinājies par 3%, bet ieņēmumi no elektroenerģijas pārdošanas samazinājušies par 3%.

Tāpat pagājušajā gadā turpināja darboties siltumnīcu komplekss. Ieņēmumi no dārzeņu ražošanas palielinājušies par 83%.

"Getliņi Eko" 2014.gadā turpināja biogāzes ieguvi, iegūstot 15 187 076 kubikmetrus biogāzes un saražojot 34 863 500 kilovatstundu elektrības, kuras lielāko daļu saskaņā ar licenci realizēja AS "Latvenergo".

Turpmākajos gados uzņēmuma vadība paredz stabilu darbību un attīstību. Taču problēmas ar apgrozījuma samazinājumu var radīt nenoteiktība elektrības iepirkumu cenu noteikšanā, kā arī valsts atbalsta samazinājums elektrības ražotājiem, ar iekārtām pēc desmit gadu ekspluatācijas perioda.

Peļņas samazinājumu noteiks pieaugošās amortizācijas un elektromotoru kapitālo remontu izmaksas. Tāpat investīcijām pagaidām nebūs pieejami Eiropas fondu līdzekļi. Līdz ar to uzņēmumam būs pilnībā jāfinansē dažādu infrastruktūras objektu celtniecība.

"Getliņi Eko" dibināts 1997.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 5 995 269 eiro. Uzņēmums pieder Stopiņu novada domei (2,08%) un Rīgas domei (97,92%).

Source

LETA

Tags

Getliņi EKO
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form