‘Grindeks’ tiek pie 1,26 miljonu latu nodokļa atlaides
Foto: LETA

Valdība otrdien sēdes slēgtajā daļā nolēma piešķirt atbalstāmā investīciju projekta statusu farmācijas kompānijas ”Grindeks” iecerētajam investīciju projektam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tādējādi par saviem 5,02 miljonus latu lielajiem ieguldījumiem "Grindeks" varēs saņemt kopumā 1,26 miljonus latu lielu uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi.

"Delfi" jau ziņoja, ka kopš 2011.gada likums "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" ļauj uzņēmumiem, kas ražošanas attīstībā vai paplašināšanā iegulda vismaz 3 miljonus latu, pretendēt uz peļņas nodokļa atlaidi 25% apmērā par investīciju summu no 3 miljoniem latu līdz 35 miljoniem latu. Par investīcijām virs 35 miljoniem latu, komersanti var saņemt 15 % lielu UIN atlaidi.

Lai komersants varētu izmantot nodokļa atlaidi, valdībai tā īstenotajam projektam jāpiešķir atbalstāmā investīciju projekta statuss.

Pirms "Grindeks" atbalstāmā investīciju projekta statuss jau piešķirts desmit projektiem, kuru īstenošanā kopumā plānots ieguldīt vairāk nekā 100 miljonus latu.

Jau ziņots, ka "Grindeks" 2012. gada nerevidētie konsolidētie finanšu pārskati liecina, ka koncerna apgrozījums pērn bija 82,7 miljoni latu, kas ir par 13,1 miljonu latu jeb par 18,8% vairāk nekā 2011.gadā. Savukārt koncerna neto peļņa, kas attiecināma uz mātes sabiedrības akcionāriem, 2012. gadā bija 9,6 miljoni latu, kas, salīdzinot ar 2011. gadu, ir lielāka par 2,9 miljonie latu jeb 43,3%.

AS "Grindeks" akcijas tiek kotētas "Nasdaq OMX Riga" Oficiālajā sarakstā. AS "Grindeks" lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans - 33,29%, Anna Lipmane - 16,69%, "AB.LV Private Equity fund 2010" - 11,38%, "Skandinaviska Enskilda Banken" (nominālturētājs) - 10,22%,"Swedbank" AS Clients Account (nominālturētājs) - 8,71%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.