Ieviesta jauna finanšu platforma mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanai
Foto: Pixabay

Starptautiskā faktoringa pakalpojumu sabiedrība "Factris" Latvijas tirgū ieviesusi jaunu inovatīvu elektronisku darījumu platformu "Finance Automation for Business" (Finanšu automatizācija biznesam jeb FAB). Ar tās palīdzību mazie un vidējie uzņēmēji tiešsaistē ļoti īsā laikā var piesaistīt apgrozāmos līdzekļus naudas plūsmas stabilizēšanai, informēja uzņēmuma "Factris" rīkotājdirektors Latvijā Kaspars Barons.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Daudziem Latvijas uzņēmumiem darbu bieži apgrūtina pircēju kavētie maksājumi, kas neļauj laikā norēķināties ar piegādātājiem, izmaksāt algas, iepirkt preču krājumus u.c. "Factris" rīcībā esošie dati liecina, ka vidējais Latvijā strādājošo uzņēmumu rēķinu apmaksas termiņš ir 52 dienas. Visbiežāk ar kavētiem maksājumiem saskaras būvniecības, būvmateriālu un būvniecības iekārtu pārdošanas vai nomas uzņēmumi, kā arī uzņēmumi, kas nodarbojas ar vairumtirdzniecību vai konsultāciju darbību. Lai risinātu šo problēmu, pasaulē un arī Latvijā arvien plašāk tiek izmantots faktorings, kad parādu apmaksu uzņemas faktoringa kompānija, finansējot uzņēmumam apgrozāmos līdzekļus," skaidroja uzņēmuma pārstāvis.

Barons pauda: "Mūsu novērojumi rāda, ka pandēmijas laikā uzņēmumiem ir īpaši svarīga ātra pieeja apgrozāmajiem līdzekļiem par zemām izmaksām, taču šādas iespējas ir ļoti ierobežotas. Tradicionālajās kreditēšanas iestādēs arvien pieaug birokrātiskās prasības finansējuma saņemšanai, turklāt tirgū samazinās banku konkurence – tiek slēgtas banku filiāles, tiek ierobežota personalizētā saziņa ar banku klientiem u.c. Tāpēc jaunā FAB platforma nāk talkā mazajam un vidējam biznesam, sniedzot tūlītēju pieeju finansējumam, kas ļauj ātri saņemt samaksu par veiktajiem darbiem vai pakalpojumiem, norēķināties ar piegādātājiem, sabalansēt naudas plūsmu un citādi līdzsvarot darbu."

Uzņēmumā norāda, ka jaunā automatizētā platforma FAB sniedz iespēju ne tikai pieteikties ātrai finansējuma saņemšanai, nodrošinot atklātu, padziļinātu visu darījumu izvērtēšanu, bet arī ērti pārvaldīt finansētos kontus. Pievienojoties platformai, uzņēmumam tajā ir pieejama visa informācija par savu finanšu portfeli, tā izmantošanu, procentu maksājumiem, klientu maksājumiem un kavētajiem rēķiniem. Platforma uzņēmuma parādniekiem nosūta automātiskus e-pasta paziņojumus ar atgādinājumu apmaksāt rēķinus, kas ļauj uzņēmumam nedomāt par klientu kavētajiem maksājumiem.

Kompānijā skaidroja, ka visvairāk faktoringa jeb rēķinu finansēšanas pakalpojumus Latvijā šobrīd izmanto vairumtirdzniecības, telekomunikāciju un transporta nozaru uzņēmumi. Kā uzsver K. Barons, faktorings ir laba iespēja attīstīt biznesu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuru finansēšanai Latvijā šobrīd ir salīdzinoši maz konkurētspējīgu un efektīvu pakalpojumu

Pēc Eiropas Savienības faktoringa un komerciālā finanšu sektora federācijas datiem, 2018. gada faktoringa un IKP attiecība Latvijā bija 3 %, kamēr, piemēram, Beļģijā un Kiprā – 17%, Igaunijā, Francijā – 14, Nīderlandē, Apvienotajā Karalistē – 13, Lietuvā – 8 %, apkopoto informāciju skaidroja uzņēmumā.

"Factris" uzņēmums dibināts 2017. gadā Amsterdamā. Patlaban tas sniedz faktoringa pakalpojumus Nīderlandē, Lietuvā un Latvijā. Latvijā tas darbojas kopš 2019. gada maija. Šajā laikā piesaistīti vairāk nekā 40 klientu, finansēto darījumu summa sasniegusi teju desmit miljonus eiro, bet uzņēmuma izaugsme ik mēnesi ir 15-20%. "Factris" mērķi Latvijas tirgū tuvāko sešu septiņu mēnešu laikā ir dubultot izaugsmes rādītājus, bet tuvākā gada laikā - trīskāršot daļu Latvijas faktoringa tirgū.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bizness
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form