Īsteno 9 milj. eiro vērto bioloģisko atkritumu pārstrādes rūpnīcas 'Daibe' projektu
Foto: Publicitātes attēli

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums "ZAAO" ir saņēmis "SEB bankas" finansējumu 4 miljonu eiro apmērā bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas "Daibe" būvei.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekta kopējās izmaksas ir 9,6 miljoni eiro – 4 miljonus eiro no šīs summas finansē banka, projekts tiek līdzfinansēts no ES Kohēzijas fonda.

Rūpnīcā plānots pārstrādāt bioloģiski noārdāmos atkritumus, kas rodas no sadzīves atkritumiem, dalīti vāktu dārzu un parku atkritumiem, dalīti vāktiem pārtikas atkritumiem, savukārt pārstrādes procesā tiks iegūts komposts un kā blakus produkts tiks iegūta biogāze, ko paredzēts izmantot siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai.

Darbus paredzēts pabeigt līdz 2023. gada 1. novembrim. Ir sākta sadzīves ēkas būvniecība rūpnīcas apkalpojošam personālam, norit atlikušo būvprojektu risinājumu izstrāde un saskaņošana. Jūlijā plānots sākt ārējo inženierkomunikāciju, teritorijas laukumu un nojumju izbūvi.

"Attīstot pakalpojumus, rūpējoties par pieejamo pakalpojumu daudzveidību, uzņēmums ir būtiski pilnveidot atkritumu pārstrādes posmu. Konkrētā projekta realizācija ir solis, lai piedāvātu Vidzemes iedzīvotājiem iespēju dalīti vākt bioloģiskos atkritumus. Projekts ir nozīmīgs Latvijā, lai kopīgi sasniegtu aprites ekonomikas mērķus," komentē pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA "ZAAO" valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

"SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars: "Banka nemitīgi palielina biznesa kreditēšanas apjomu. Šā gada pirmajos piecos mēnešos mazajiem un vidējiem uzņēmumiem esam izsnieguši aizdevumus kopumā 87.2 miljonu eiro apmērā, kas ir par 4.5 % vairāk, nekā salīdzinot šādu pašu periodu pirms gada. Īpaši nozīmīga mums ir ilgtspējīgu iniciatīvu un biznesa ideju realizēšana, kas veicina aprites ekonomikas attīstību un mudina cilvēkus mainīt savus ikdienas paradumus. Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas izveide Vidzemes reģionā ir solis šajā virzienā. Tāpat arī jāuzsver uzņēmuma "ZAAO" kvalitatīvā pārvaldība. Tas ir būtisks aspekts, kas palīdz bankai vieglāk piešķirt finansējumu visai sarežģītiem projektiem."

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.