Īstermiņa eksporta kredīta garantijas varēs saņemt līdz gada beigām
Foto: Pexels.com, Tom Fisk

Apstiprinot grozījumus īstermiņa eksporta kredīta garantiju atbalsta programmā, Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumu līdz 31. decembrim pagarināt termiņu, līdz kuram Attīstības finanšu institūcijā "Altum" varēs sniegt īstermiņa eksporta kredītu garantijas komersantiem neatkarīgi no debitora valsts, kā arī piešķirt papildu finansējumu 1 miljona eiro apmērā programmas īstenošanai, lai turpinātu sniegt atbalstu eksportētājiem Covid-19 izaicinājumu laikā, informē Ekonomikas ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Īstermiņa eksporta kredīta garantijas atbalsta programmas ietvaros var saņemt komersanti un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, iesniedzot pieteikumu Attīstības finanšu institūcijā “Altum”.

“Pēdējā gada laikā sāk uzlaboties ārējās tirdzniecības bilance. Latvijas ražotāji turpina kāpināt eksporta apjomus. Turpinot reaģēt uz Covid-19 radīto nenoteiktību ārējos tirgos, ir nepieciešams mazināt uzņēmēju riskus, lai nodrošinātu iespēju turpināt ražot un eksportēt. Mēs redzam uzņēmēju vajadzības un iespēju robežās piedāvājam atbalstu, lai Latvijas kopējais labklājības līmenis celtos,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Ministrijā skaidro, ka līdz 2021. gada 31. decembrim pagarinot termiņu, līdz kuram eksporta kredītu garantijas varēs sniegt neatkarīgi no (pircēja) debitora valsts, tiks turpināts sniegt atbalstu Latvijas eksportētājiem, sniedzot garantijas par to eksporta darījumiem un mazinot debitoru valstu komerciālos un politiskos riskus. Tas nozīmē, ka līdz gada beigām eksportētāji varēs "Altum" saņemt eksporta kredītu garantijas uz Eiropas Savienības valstīm un citām OECD valstīm, kas parastā situācijā bija ierobežota.

"Altum" 2020. gads saņemto pieteikumu skaita ziņā ir aktīvākais gads īstermiņa eksporta kredītu garantiju programmas vēsturē, norāda ministrijā. Pieaudzis ne tikai saņemto pieteikumu apjoms, bet arī izsniegto īstermiņa eksporta kredītu garantiju apjoms - pērn izsniegtas jaunas īstermiņa eksporta kredītu garantijas 121 eksporta darījumam par kopsummu 9,8 milj. EUR, t.sk. Covid-19 īstermiņa eksporta kredītu garantijas izsniegtas 75 darījumiem kopumā 5,44 milj. EUR apmērā.

Pieaugot programmas portfelim, kā arī jauno izsniegto garantiju apjomam, programmas turpināšanai ir nepieciešams papildu publiskais finansējums kredītrisku segumam. Tāpēc līdz ar grozījumiem atbalsta programmas turpināšanai papildu piešķirts 1 milj. EUR, kas gūts no iepriekšējo periodu ES fondu atmaksātā finansējuma līdzekļiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Vitenbergs Altum Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form