IUB aizliedz 'Pasažieru vilcienam' slēgt līgumu ar 'Škoda Vagonka'
Foto: LETA

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) aizliedzis AS "Pasažieru vilciens" slēgt līgumu ar Čehijas uzņēmumu "Škoda Vagonka" par elektrovilcienu piegādi, liecina IUB publicētā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

IUB izskatījis Spānijas uzņēmuma "Patentes Talgo S.L." ("Talgo") iesniegumu par "Pasažieru vilciena" rīkoto sarunu procedūru "Piepilsētas pasažieru elektrovilcienu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegāde un personāla apmācība".

IUB Iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumā norādīts, ka "Talgo" iesniegumā iebildis pret "Škoda Vagonka" iesniegto elektroenerģijas patēriņu. Par pamatotu IUB atzinusi "Talgo" iesnieguma daļu, kas apšauba vai iekārtas, kas "Škoda Vagonka" piedāvājumā paredzētas elektroenerģijas patēriņa samazināšanai, vispār ir iekļautas attiecīgi piedāvātajā elektrovilcienā, un vai informācija par enerģijas patēriņa samazinājuma apmēru ir pamatota.

Tāpat "Talgo" iesniegumā norādījis, ka "Škoda" piedāvātās elektrovilcienu uzturēšanas izmaksas ir nepamatoti zemas un apšaubījis neplānotu remontu iekļaušanu šajās izmaksās. Izanalizējot iesaistīto pušu viedokli, šos pārmetumus IUB atzinis par pamatotiem.

Izvērtējot "Talgo" iesniegumu IUB nolēmis aizliegt "Pasažieru vilcienam" slēgt iepirkuma līgumu ar "Škoda Vagonka" un atcelt iepirkuma komisijas lēmumu par sarunu procedūras rezultātiem. Tāpat IUB uzdevis "Pasažieru vilcienam" 20 darbadienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas novērst iesniegumu izskatīšanas komisijas konstatētos pārkāpumus, atkārtoti izvērtējot sarunu procedūrā iesniegtos piedāvājumus.

"Pasažieru vilciena" pārstāvis Egons Ālers aģentūrai LETA sacīja, ka uzņēmuma juridiskie un tehniskie eksperti šobrīd vērtē un iepazīstas ar IUB lēmumu, lai, balstoties uz biroja norādījumiem, veiktu darbības, kas uzņēmumam ļautu slēgt līgumu un iegādāties jaunus elektrovilcienus.

Jau ziņots, ka par tiesībām piegādāt 32 jaunus elektrovilcienus sacentās četri pretendenti – "Talgo", Šveices kompānijas "Stadler" Polijas meitasuzņēmums, Spānijas "Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles" (CAF) un "Škoda Vagonka". Sākotnēji "Pasažieru vilciens" par uzvarētāju elektrovilcienu iegādes iepirkumā sākotnēji atzina "Talgo", kura piedāvātā līgumcena bija 225,303 miljoni eiro. Taču divi iepirkuma dalībnieki – "Škoda Vagonka" un CAF iesniedza IUB sūdzības par sarunu procedūru.

Izskatot sūdzības, IUB aizliedza "Pasažieru vilcienam" slēgt līgumu ar "Talgo" par elektrovilcienu piegādi, savukārt, atkārtoti izvērtējot jauno elektrovilcienu iepirkumā iesniegtos piedāvājumus, "Pasažieru vilciens" nolēma iegādāties vilcienus no "Škoda Vagonka", kura piedāvātā līgumcena ir 241,888 miljoni eiro.

Kompānijas vadība skaidroja, ka iepirkuma konkursā uzvarētājs mainīts, jo "Pasažieru vilciens" ņēma vērā IUB ieteikumus par to, ka jāizvērtē cita elektroenerģijas cena. Pārvērtējot vilcienu izmaksas dzīves ciklā, izdevīgākais piedāvājums bija "Škoda Vagonka". "Talgo" piedāvātā cena bija lētāka, taču vilcienu apkopes un uzturēšanas izmaksas 35 gadu ciklā "Škoda Vagonka" bija mazākas, līdz ar to mazākas arī kopējās izmaksas.

"Talgo" iesniedza IUB sūdzību par sarunu procedūrā izvēlēto uzvarētāju. Turklāt par IUB lēmumu likt "Pasažieru vilcienam" pārvērtēt elektrovilciena iepirkuma konkursa rezultātus "Talgo" iesniedza prasību arī tiesā, tomēr Administratīvā tiesa atteicās pieņemt "Talgo" sūdzību.

"Pasažieru vilciens" ir izveidots 2001. gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš "Pasažieru vilciens" 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008. gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

CAF Čehija Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) Pasažieru vilciens Stadler Škoda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form