Izsludināta bijušās Rakstnieku poliklīnikas ēkas kārtējā izsole
Foto: Publicitātes attēli

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinājuši atkārtotu elektronisko izsoli ēkai Raiņa bulvārī 27, Rīgā, kurā savulaik atradās Rakstnieku poliklīnika, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izsoles sākumcena ir 1,98 miljoni eiro, bet izsoles solis - 10 000 eiro. Salīdzinājumā ar iepriekšējo izsoli sākumcena ir samazināta par 0,27 miljoniem eiro.

Izsole sāksies trešdien, 20.janvārī, bet noslēgsies 19.februārī plkst.13.

Minētā ēkas izsole būs pēc kārtas septītā.

Šī objekta sestā pēc kārtas izsole 17.decembrī noslēdzās bez rezultāta. Izsoles sākumcena bija 2,25 miljoni eiro, bet izsoles solis - 10 000 eiro.

Ēkas piektajā izsolē, kas noslēdzās pērn 17.jūlijā, ceturtajā izsolē, kas noslēdzās 8.jūnijā, un trešajā elektroniskajā izsolē, kas noslēdzās 27.aprīlī, nepieteicās neviens pretendents. Ņemot vērā to, ka arī iepriekšējā izsolē, kas noslēdzās 5.februārī, neviens pretendents nebija pieteicies, VNĪ bija pārskatījusi nosacījumus un samazinājusi izsoles sākumcenu līdz 2,25 miljoniem eiro. Pirmajās divās izsolēs ēkas sākumcena bija trīs miljoni eiro.

"Izsoles gaitā, apzinot potenciālos pircējus par šīs vēsturiskās ēkas iegādi, redzam, ka interese par šīs ēkas iegādi ir. Tā ir arhitektoniski ļoti vērtīga un tai ir izdevīga atrašanās vieta Rīgas centrā, taču tās atjaunošana prasa ieguldījumus, tādēļ potenciālajiem pircējiem nepieciešams laiks piedāvājuma izvērtēšanai un finansējuma piesaistes saskaņošanai ar iespējamiem investoriem," iepriekš aģentūrai LETA skaidroja VNĪ Nekustamo īpašumu nomas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane.

Izsole ir Ministru kabineta noteikumos noteiktā kārtība, kā valstij noskaidrot tirgus pieprasījumu un apzināt interesentus.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets 2019.gada 24.septembrī atļāva VNĪ izsolē pārdot ēku Raiņa bulvārī 27, Rīgā.

Daļa no nekustamā īpašuma ir iznomāta - atbilstoši 2018.gada 19.martā noslēgtajam telpu nomas līgumam SIA "OC Vision" līdz 2023.gada 31.oktobrim un līdz brīdim, kad pēc līguma termiņa notecējuma puses ir pilnībā izpildījušas savas saistības, iznomātas ēkas pirmā stāva telpas ar kopējo platību 118,7 kvadrātmetri.

Strīdus situācija publiskajā telpā starp Rakstnieku poliklīniku un VNĪ izskanēja 2016.gada pavasarī, kad poliklīnika no VNĪ puses saņēma atteikumu pagarināt telpu nomas līgumu, atsaucoties uz likuma normu par 12 gadiem kā maksimālo telpu iznomāšanas termiņu, ja vien ēkā nav veikti būtiski ieguldījumi. Šis termiņš noslēdzās 2016.gada februārī.

VNĪ skaidroja, ka tās rīcībā nav dokumentu, kas apliecinātu, ka "Rakstnieku poliklīnika" ir veikusi nepieciešamus un derīgus ieguldījumus, kuri saskaņoti ar iznomātāju un kas varētu kalpot par pamatu nomas līguma pagarināšanai. Ievērojot ēkas Raiņa bulvārī 27 lietošanas mērķi, kā arī ēkas valdītāja - Veselības ministrijas - nostāju, VNĪ arī turpmāk plānoja saglabāt ēkas izmantošanu tikai un vienīgi veselības aprūpes funkcijai, nosakot, ka nākamajam nomniekam, atbilstoši valstī noteiktajam regulējumam ir jānodrošina ārstniecības iestādes vides pieejamība.

"Rakstnieku poliklīnika" uzskatīja, ka VNĪ atteikums pagarināt telpu nomas līgumu bija juridiski nepamatots. Pēc "Rakstnieku poliklīnikas" vadības paustā, VNĪ nekorekti interpretēja Ministru kabineta noteikumus par publiskas personas mantas iznomāšanas kārtību.

Darbību "Rakstnieku poliklīnika" pārtrauca 2017.gada novembrī un pieteica maksātnespēju. "Rakstnieku poliklīnika", kuru tiesa 2017.gada 17.novembrī pasludināja par maksātnespējīgu, tika likvidēta 2019.gada 20.februārī.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Nekustamais īpašums Valsts nekustamie īpašumi Ministru kabinets Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form