Izsniegta būvatļauja izstāžu zāles 'Arsenāls' pārbūvei
Foto: LETA

Šonedēļ izsniegta būvatļauja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls" Vecrīgā, Torņa ielā 1, pārbūvei, liecina Rīgas pilsētas būvvaldes informācija.

Šā gada jūlijā VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludināja iepirkumu izstāžu zāles "Arsenāls" jumta remontam un fasādes atjaunošanas būvdarbu veikšanai.

Paredzētais pretendentu pieteikšanās termiņš bija 23.jūlijs, iepirkuma dokumentācijā vairākas reizes tika veikti grozījumi. Šā gada 31.jūlijā sūdzību par iepirkumu iesniedza SIA "TecPro Construction", taču pēc tam tika izlemts izbeigt iesnieguma lietvedību.

Savukārt 6.augustā VNĪ iepirkuma komisija pieņēma lēmumu pārtraukt atklātu konkursu, jo bija nepieciešamas izmaiņas iepirkuma dokumentācijā.

Šā gada 21.augustā VNĪ izsludināja atkārtotu iepirkumu ar paredzamo pretendentu pieteikšanās termiņu 6.septembrī, bet vēlāk pagarināja pretendentu pieteikšanās termiņu līdz 16.septembrim. Patlaban VNĪ vērtē pretendentu iesniegtos pieteikumus.

VNĪ plāno, ka darbu laikā tiks atjaunots un saglabāts Rīgas pilsētas un visas Latvijas kultūrvidei būtisks valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, klasicisma arhitektūras paraugs. Iepirkums iekļauj ēkas fasādes atjaunošanu, jumta remontu, ārējo inženierkomunikāciju pārbūvi, kā arī lietus ūdens novadīšanas sistēmas izbūvi. Atjaunošanas darbus iepriekš bija plānots uzsākt jau šovasar, lai līdz 2020.gada vasarai varētu atjaunot ēkas fasādi.

Kopumā projekta realizācijai šobrīd piesaistīti 1,9 miljoni eiro (84% - valsts dotācija, 14% - Kultūras ministrijas jau 2016.gadā piesaistītais finansējums), kas iekļauj izpētes darbu veikšanu, projektēšanas darbus, autoruzraudzību un plānotos būvdarbus.

Projekta un būvniecības dokumentācijas izstrādi, kā arī autoruzraudzību veiks pilnsabiedrība "AD Spatium". Tehniskās izpētes darbus veikusi un projektēšanas uzdevumu izstrādājusi SIA "Alberta projekts".

Izstāžu zāle "Arsenāls" izvietota nozīmīgā arhitektūras piemineklī - 19.gadsimta 20.-30.gados krievu vēlīnā klasicisma stilā celtajā muitas noliktavas ēkā jeb arsenālā, kas 1980.gadu otrajā pusē pielāgots muzeja funkcijām. Tajā tiek glabāts Latvijas vizuālās mākslas krājums, ko veido mākslas darbi no 20.gadsimta otrās puses līdz 21.gadsimtam. Tas aptver vairāk nekā 28 000 vienību - gleznas, grafikas darbi, skulptūras un mākslas objekti.

Šobrīd VNĪ vadībā Pārdaugavā, Pulka ielā 8, top vērienīgs, vairāk nekā 30 000 kvadrātmetru plašs komplekss, kur vienkopus glabāsies četru muzeju krājumi - aptuveni divi miljoni mākslas vienību. Jau 2020.gada sākumā pēc muzeju krājumu pārvietošanas tas kļūs par modernu, praktisku un ērtu mājvietu Latvijas nacionālajiem dārgumiem, tostarp izstāžu zāles "Arsenāls" krājumam. Tur tiks nodrošināti 21.gadsimtam atbilstoši apstākļi muzeju vērtību saglabāšanai, kā arī mūsdienīgas un atbilstoši aprīkotas restaurācijas telpas, kas projektētas tieši restaurācijas darbu veikšanai. Tāpat kompleksā būs lasītavas, nelielas izstāžu un citas telpas, kas būs pieejamas arī plašākai sabiedrībai. Šī gada rudenī plānots pakāpeniski uz jauno kompleksu pārvest muzeju krājumus.

Uzņēmums šobrīd īsteno 34 nozīmīgus attīstības projektus aptuveni 154 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamo īpašumu adresēm ar 1200 ēkām 1,1 miljona kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Source

LETA

Tags

Kultūras ministrija Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form