Jaunpils un Viesatu pagastā no septembra palielināsies ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi
Foto: Panthermedia/Scanpix

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un apstiprinājusi jaunus SIA "Jaunpils KS" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, "Delfi Bizness" informēja SPRK. No š.g. 1. septembra Tukuma novada Jaunpils un Viesatu pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs līdz 1,21 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – līdz 1,37 EUR/m3.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Minētajiem ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem šobrīd tiek piemēroti pirms četriem gadiem SPRK apstiprinātie tarifi – par ūdensapgādes pakalpojumiem 0,90 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumiem – 1,01 EUR/m3.

SPRK skaidro, ka jauno tarifu pieaugumu ietekmējis ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksu palielinājums, tostarp elektroenerģijas iegādes un degvielas cenas palielināšanās.

SIA “Jaunpils KS”, tāpat kā citiem uzņēmumiem, kuri ražošanā vai pakalpojumu nodrošināšanā izmanto elektroenerģiju, ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas ietekmējis elektroenerģijas cenas kāpums. Savukārt elektroenerģijas cenu pieaugumu ietekmējis ražošanas izmaksu palielinājums dabasgāzes un CO2 emisiju kvotu cenu dēļ, kā arī mazāk labvēlīgi laikapstākļi elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem resursiem hidroelektrostacijās un vēja stacijās.

Salīdzinot ar 2021. gada faktiskajām izmaksām, SIA “Jaunpils “KS” jaunajā ūdensapgādes pakalpojumu tarifā iekļautās elektroenerģijas izmaksas pieaugušas par 104%, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifā – par 116%.

Savukārt, salīdzinot ar sākotnēji SPRK vērtēšanai iesniegto, tarifu projektā tika precizētas elektroenerģijas, kā arī transportlīdzekļu izmaksas, kas tika koriģētas atbilstoši aktuālajām izmaksu prognozēm. Komersanta iesniegtie precizējumi ūdensapgādes pakalpojumu tarifu palielināja par 0,06 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifu – par 0,04 eiro.

SIA “Jaunpils KS” tarifu projektu SPRK apstiprināšanai iesniedza šā gada 26. maijā. SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA “Jaunpils KS” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.