Koncerna 'Grindeks' apgrozījums pērn - 82,9 miljoni eiro
Foto: LETA

Koncerna "Grindeks" apgrozījums 2015. gadā bija 82,9 miljoni eiro, kas ir par 5,6 miljoniem eiro jeb par 6,3% mazāk nekā 2014. gadā, bet koncerna neto peļņa, kas attiecināma uz mātessabiedrības akcionāriem, 2015.gadā bija miljons eiro, liecina 2015. gada nerevidētie konsolidētie finanšu pārskati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņots, koncerns 2014. gadu pabeidza ar 2,5 miljonu eiro zaudējumiem.

Bruto peļņas rentabilitāte 2015.gadā bija 44,4%, savukārt tīrās peļņas rentabilitāte bija 1,2%. 2015.gadā koncerna saražotā produkcija eksportēta uz 70 pasaules valstīm kopumā par 74,4 miljoniem eiro, kas ir par 8,5 miljoniem eiro vai par 10,2% mazāk nekā 2014.gadā.

"Grindeks" gatavo zāļu pārdošanas apjoms 2015. gadā bija 74,9 miljoni eiro un ir samazinājies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, - par 4,1 miljonu eiro vai 5,2%.

Uzņēmuma pārdošanas apjoms Krievijā, pārējās NVS valstīs un Gruzijā 2015.gadā sasniedza 41,5 miljonus eiro, kas ir par 19 miljoniem eiro vai 31,4% mazāk nekā 2014. gadā. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ievērojamākais pārdošanas apjoma pieaugums sasniegts Gruzijā par 25% un Turkmenistānā par 37%.

Pateicoties biznesa diversifikācijas stratēģijai un darbības attīstībai jaunos tirgos, pārdošanas apjoms Baltijas un citās valstīs 2015.gadā sasniedza 33,4 miljonus eiro, kas ir par 14,9 miljoniem eiro vai 1,8 reizes vairāk nekā 2014. gadā.

Pārdošanas apjoms Nīderlandē, salīdzinot ar 2014. gadu, ir palielinājies 14,1 reizi, Norvēģijā - 3,3 reizes, savukārt Vjetnamā palielinājies 2,2 reizes un Polijā - 1,8 reizes.

Pērn "Grindeks" sāka gatavo zāļu formu eksportu uz Franciju, sasniedzot pusmiljona eiro pārdošanas apjomu, kā arī uz Kanādu, sasniedzot 300 000 eiro pārdošanas apjomu. 2015. gadā Latvijā pārdošanas apjoms sasniedza 6,6 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies par 1,9 miljoniem eiro vai par 41,6%.

Pagājušajā gadā "Grindeks" papildināja produktu klāstu un ieviesa UDHS (ursodeoksiholskābe) gatavo zāļu formu (kapsulu), kā arī sāka šī produkta ražošanu un eksportu uz divām valstīm - Krieviju un Gruziju. Tādējādi "Grindeks" ir paplašinājis savu piedāvājumu gastroenterālā trakta un vielmaiņas zāļu terapeitiskajā grupā.

"Grindeks" ir paplašinājis arī uztura bagātinātāju klāstu un ieviesis divus jaunus produktus - jaunākās paaudzes pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu "Lactobex Strong" un "Herbastress" miegam. Abi produkti tiek izplatīti Baltijas valstīs.

Pērn aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apjoms sasniedza 7,2 miljonus eiro, kas ir par 1,8 miljoniem eiro vai 20,3% mazāk nekā 2014.gadā. Galvenie "Grindeks" aktīvo farmaceitisko vielu eksporta tirgi ir Eiropas Savienības (ES) valstis, ASV, Kanāda, Indija un Japāna. "Grindeks" pieprasītākās aktīvās farmaceitiskās vielas 2015.gadā bija oksitocīns, zopiklons, ftorafūrs, detomidīns un ksilazīns.

AS "Grindeks" valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis norāda, ka globālā ekonomiskā un politiskā situācija turpina būt mainīga un bieži vien pat grūti prognozējama. Lai konkurētu pasaules farmācijas tirgū, tagad vēl vairāk nekā agrāk ir jāizmanto savas stiprās puses, jāmāk pārorientēties, novērtēt visus apstākļus un pielāgot savu darbību jauniem nosacījumiem.

"Lai mazinātu biznesa riskus savos tradicionālajos tirgos, šogad apņēmīgi izmantojām savu potenciālu citos tirgos. Šobrīd eksportējam jau uz 70 pasaules valstīm, un 2016. gadā stratēģiski un mērķtiecīgi koncentrēsimies uz darbības attīstību ES un Dienvidaustrumāzijas valstīs. Šajos tirgos pārdošanas apjomu plānojam audzēt par 30%. Izstrādē ir jauni produkti, ir sākta vairāku produktu reģistrācijas procedūras daudzās pasaules valstīs - tas vēl vairāk stiprinās "Grindeks" pozīcijas"," uzsver Bundulis.

"Grindeks" ir starptautisks, vertikāli integrēts farmācijas uzņēmums, kura galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. "Grindeks" koncernā ietilpst pieci meitasuzņēmumi Latvijā, Igaunijā, Krievijā un Slovākijā, bet pārstāvniecības ir atvērtas 13 valstīs.

"Grindeks" specializējas sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo un pretvēža medikamentu terapeitiskajās grupās. "Grindeks" ražo 25 aktīvās farmaceitiskās vielas.

Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz 60 valstīm un veido 94% no kopējā apgrozījuma. Galvenie tirgi ir Krievija un pārējās NVS valstis, Baltijas valstis, Nīderlande, Vācija, Kanāda, ASV, Francija, Īrija un Japāna.

Lai palielinātu ražošanas jaudas un uzlabotu infrastruktūru, kopš 2002.gada uzņēmums ir realizējis virkni vērienīgu investīciju projektu, šajā laikā investējot attīstībā vairāk par 70 miljoniem eiro.

AS "Grindeks" akcijas tiek kotētas "Nasdaq Riga" Oficiālajā sarakstā. AS "Grindeks" lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans - 33,29%, AS "AmberStone Group" - 22,66%, Anna Lipmane - 16,69%, "Swedbank" AS nominālturētājs (Clients Account) - 9,56%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Grindeks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form