Kosmētikas ražošanas 'dinozaurs' Gerčikovs nodibina jaunu uzņēmumu
Foto: LETA

Finansiāla kraha priekšā stāvošā kosmētikas ražotāja AS "Dzintars" īpašnieks Iļja Gerčikovs oktobra beigās ir nodibinājis jaunu uzņēmumu SIA "Dzintars beauty", liecina "Lursoft" informācija.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro un tā vienīgais īpašnieks ir Gerčikovs.

Tikmēr cits Gerčikova uzņēmums – savulaik visā Padomju savienībā zināmais kosmētikas ražotājs "Dzintars" – ir nonācis bezdibeņa malā.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa otrdien skatīs maksātnespējas administratora Mareka Dika pieteikumu par kosmētikas ražotāja "Dzintars" pasludināšanu par maksātnespējīgu. Tiesas pārstāve Viktorija Mežance aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa lieta tiesā atrodas jau kopš 2016. gada 17. oktobra. Savukārt pieteikums par maksātnespējas pasludināšanu tiesā saņemts šā gada 21. oktobrī.

"Dzintara" valdes locekle Dagnija Maike iepriekš sacīja, ka uzņēmuma kreditori nepiekrita pagaidīt līdz gada beigām, kad bija plānots pārdot uzņēmuma ražošanas korpusus un tādējādi norēķināties ar kreditoriem.

Jau ziņots, ka pērnā gada aprīlī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pagarināja "Dzintars" tiesiskās aizsardzības procesa termiņu.

Tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanas termiņš bija divi gadi no tiesas 16. marta lēmuma spēkā stāšanās dienas. Lēmums stājās spēkā 4. aprīlī. Līdz ar to jaunais termiņš tika noteikts līdz 2020. gada 4. aprīlim.

"Dzintara" nodrošināto kreditoru kopējais prasījums pērn bija 4 500 987 eiro, nenodrošināto kreditoru kopējais prasījums ir 6 961 368 eiro, pavisam kopā 11 462 355 eiro.

"Dzintars" 2017. gadā strādāja ar 6,284 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 1,766 miljonu eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. 2018. gada pārskats vēl nav iesniegts. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētais nodokļu parāds uz 2019. gada 7. oktobri bija 6 730 253 eiro.

"Dzintars" ir parfimērijas un biokosmētikas izstrādātājs un ražotājs, un tā produktu klāstā ir vairāk nekā 1000 veidu kosmētikas, parfimērijas produktu, kā arī dekoratīvās kosmētikas izstrādājumu. Kompānija ir reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,817 miljoni eiro.

"Dzintara" patiesais labuma guvējs un valdes priekšsēdētājs ir Gerčikovs.

Tags

Dzintars

Comment Form