KP piemēro 25 000 latu sodu SIA 'Palink' par apvienošanās nepaziņošanu
Foto: Publicitātes foto

Konkurences padome (KP) ar 25 725 latu naudas sodu sodījusi SIA "Palink" par nepaziņotu apvienošanos, kas izpaudās kā konkurējoša uzņēmuma aktīvu pārņemšana, atverot jaunu lielveikalu telpās, kuras līdz tam izmantoja SIA "Rimi Latvia", portālu "Delfi" informēja KP pārstāve Inita Kabanova.

Pārstāstot notikušā apstākļus, KP norāda, ka pērn 4.aprīlī Daugavpils tirdzniecības parka "Solo" telpās tika atvērts SIA "Palink" pārtikas un ikdienas preču patēriņa veikals "Iki". Līdz tam šajā telpās darbojās "Rimi" lielveikals, tādējādi jaunā veikala atvēršanai bija nepieciešama KP atļauja.

Saskaņā ar Konkurences likumu, šādi darījumi, kuros viens uzņēmums iegūst tiesības izmantot cita uzņēmuma aktīvus, šajā gadījumā – tirdzniecības telpas, ir uzskatāmi par apvienošanos, jo aktīvu lietošanas ieguvējs palielina savu tirgus daļu konkrētajā tirgū, skaidroja Kabanova.

Sods par apvienošanās nepaziņošanu tiek piemērots, jo šāda uzņēmumu rīcība liedz KP efektīvi veikt likumā noteiktos preventīvos konkurences aizsardzības pasākumus. Soda piemērošana arī attur konkrēto un citus uzņēmumus no līdzīgu pārkāpumu veikšanas nākotnē, pavēstīja padomes pārstāve.

Izvērtējot notikušo apvienošanos, KP to atzina par atļaujamu un tādu, kas nerada kaitējumu konkurencei. Šis apsvērums, kā arī tas, ka SIA "Palink" pēc atkārtota KP uzaicinājuma tomēr sniedza apvienošanās izvērtēšanai nepieciešamo informāciju, ļāva samazināt uzņēmumam piemērojamo naudas sodu.

Apvienošanās atļauja nepieciešama, ja izpildās likumā noteiktie kritēriji – šajā gadījumā iepriekšēja finanšu gadā apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums pārsniedzis 25 miljonus latu un iepriekšējā nomnieka – SIA "Rimi Latvia" – apgrozījums konkrētajās telpās pārsniedzis 1,5 miljonus latu.

KP atgādina, ka jebkuram apvienošanās darījumam, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem apgrozījuma vai tirgus daļas kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Jebkuru neskaidrību un šaubu gadījumā uzņēmēji tiek aicināti vērsies pēc konsultācijām KP.

SIA ”Palink” savukārt paziņojumā medijiem norāda, ka nepiekrīt Konkurences padomes likuma interpretācijai. Uzņēmums uzskata, ka piemērotais naudas soda apmērs ir nesamērīgi liels un neatbilstošs pārkāpuma smagumam, jo arī pašas Konkurences padomes atzinums apstiprina, ka ir noticis tikai formāls pārkāpums, kuram nebija negatīva efekta uz konkurenci.

SIA ”Palink” plāno pārsūdzēt Konkurences padomes lēmumu par 25,7 tūkstošu latu soda naudas piemēršanu.

Tags

Palink Rimi

Comment Form