Kur Latvijā visvairāk gaida Ziemassvētku vecīti jeb teritorijas ar vislielāko bērnu īpatsvaru
Foto: Publicitātes attēli

Ziemassvētku vecīti gaida katrs bērns, tāpēc Centrālā statistikas pārvalde lūkojās datos un izveidoja Ziemassvētku vecīša ceļvedi – Latvijas vietas pēc Ziemassvētku vecīša apmeklējuma svarīguma jeb teritorijas ar vislielāko bērnu īpatsvaru.

Pirmajā pieciniekā, kur aptuveni trešdaļa no blīvi apdzīvotas teritorijas iedzīvotājiem ir bērni vecumā līdz 10 gadiem, ierindojas Peles Mārupes novadā ar 36%, Āņi Ādažu novadā un Lapsas Babītes pagastā ar 32%, Jaunsils Ķekavas pagastā ar 31% un Braslas iela Ogresgala pagastā ar 30% bērnu.

Katrs ceturtais vai katrs piektais (20–28%) no teritorijas iedzīvotājiem ir bērns līdz 10 gadiem vēl 37 blīvi apdzīvotās teritorijās, no kurām lielākā daļa (54%) atrodas Pierīgā. Ārpus tās vislielākais bērnu īpatsvars ir Blankās Kokneses novada Bebru pagastā (28%), kā arī Lielciecerē (27%) un Brocēnu (25%) novadā.

Pavisam Latvijā ir 1187 blīvi apdzīvotas teritorijas ar vismaz 50 iedzīvotājiem, 11 no tām nav neviena bērna vecumā līdz 10 gadiem. 1–10% bērnu vecumā līdz 10 gadiem dzīvo 573 teritorijās, un kopā tā ir puse no visām blīvi apdzīvotām teritorijām.

Blīvi apdzīvotas teritorijas ar vismaz 50 iedzīvotājiem ap Rīgu pēc Ziemassvētku vecīša apmeklējuma svarīguma jeb bērnu līdz 10 gadiem īpatsvara 2019. gada sākumā, procentos

Kur Latvijā visvairāk gaida Ziemassvētku vecīti jeb teritorijas ar vislielāko bērnu īpatsvaru
Foto: Publicitātes attēli


Pamatkarte – LVM GEO ortofoto WMS (dati – LĢIA ortofoto, 2016–2018)

Tags

Centrālā Statistikas pārvalde Ķekava Koknese Mārupe

Comment Form