Krievijas kompānija "Sveza", kurai kaimiņvalstī pieder vairāki kokapstrādes uzņēmumi un kura pieder vienam no Krievijas miljardieriem Aleksejam Mordašovam, paziņos par savu vēlmi ienākt Latvijas tirgū, piedāvājot atpirkt "Latvijas finiera" akcijas no to akcionāriem, vēsta laikrakstā "Diena" izvietotais paziņojums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Sveza" piedāvā 10 tūkstošus latu par vienu parasto vārda akciju ar balsstiesībām un tūkstoti latu par vienu "Latvijas finiera" akciju ar balsstiesību ierobežojumiem. Piedāvājums ir spēkā līdz šā gada 5. Novembrim, piektdien raksta laikraksts "Diena".

Saskaņā ar šo paziņojumu "Sveza" faktiski piedāvā "Latvijas finiera" akcijas iegādāties pēc nominālvērtības. "Latvijas finiera" gada pārskats liecina, ka kompānijas kopējais pamatkapitāls ir 40,45 miljoni latu, ko veido 7242 akcijas. Tostarp ir 3364 akcijas (ar nominālvērtību 10 tūkstoši latu) ar balsstiesībām un garantētu dividendi, 338 ir personāla akcijas arī ar nominālvērtību 10 tūkstoši latu, bet bez balsstiesībām un ar garantētu dividendi, 3059 akcijas ir ar nominālvērtību viens tūkstotis latu, kurām ir ierobežotas balsstiesības ar garantētu dividendi, bet 482 akcijas ir priekšrocību akcijas (nominālvērtība 1000 latu), kurām nav balsstiesību, bet ir garantētas dividendes. Kopumā "Latvijas finiera" kapitāls pieder 434 fiziskām personām un vienai juridiskai personai.

Ja "Sveza" spētu iegādāties visas Latvijas uzņēmuma akcijas, tā šķirtos no 40,45 miljoniem latu, uzsver laikraksts. "Sveza" piedāvātā akciju cena ir vismaz divas reizes zemāka, nekā tām vajadzētu maksāt, uzskata "Laika stara" eksperta Jāņa Piņņa sākotnējais vērtējums.

"Latvijas finiera" kā mātesuzņēmuma kopējie aktīvi ir 134,7 miljoni latu, bet kompānijas pašu kapitāls 2009. gada beigās bija 84,4 miljoni latu. Lai arī kompānija pērn cieta zaudējumus un tai samazinājās apgrozījums, jau vērtējot vien pēc pašu kapitāla, kompānijas akcijas maksā divas reizes vairāk, tā eksperts. "Es domāju, ka par nominālvērtību tāda kompānija netirgosies," tā laikrakstam uzsvēra Pinnis.

"Latvijas Finieris" atzīst, ka par uzņēmuma akciju iegādi interesējas regulāri, un tas nav nekas jauns. "Vairums, tostarp starptautiskie koncerni, ir respektējuši akciju sabiedrības "Latvijas Finieris" akcionāru nostāju - nepaplašināt esošo akcionāru loku," teikts uzņēmuma paziņojumā.

"Līdz šim akcijas, kuras pārdeva kāds no akcionāriem, ir pirkuši esošie akcionāri, izmantojot savas pirmpirkuma tiesības. Krievijas konkurējošā saplākšņa ražošanas uzņēmuma publiskais piedāvājums - uzpirkt akcijas - pārsteidz ar savu agresivitāti un visatļautības demonstrējumu," uzskata "Latvijas Finieris".

"Novērtējot akciju sabiedrības "Latvijas Finieris" veiksmīgo izaugsmi un stabilo darbu, uzskatām, ka akcionāri prot un pratīs novērtēt savu līdzdalību akciju sabiedrībā arī ilgtermiņā un nepārdos savas akcijas un vēl jo vairāk šādas nekorektas un apšaubāmas rīcības uzņēmumam," teikts uzņēmuma padomes paziņojumā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form