'Latvijas dzelzceļš' ar Kazahstānas dzelzceļa vadību pārrunā sadarbības iespēju paplašināšanu
Foto: Publicitātes foto

Turpinot vizīti Centrālāzijas valstīs, VAS "Latvijas dzelzceļš" un tās meitassabiedrību SIA "LDZ Cargo" un SIA "LDZ Loģistika" vadība šonedēļ tikās ar Kazahstānas dzelzceļa vadību un apmeklēja Kazahstānas dzelzs sakausējumu rūpnīcu "YDD", kur pārrunāja tās ražotās produkcijas pārvadāšanas iespējas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kazahstānas galvaspilsētā Nursultanā notika "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētāja Māra Kleinberga tikšanās ar Kazahstānas dzelzceļa vadītāju Nurlanu Sauranbajevu, pārrunājot Kazahstānas kravu īpašnieku kravu pārvadājumu palielināšanas iespējas. Kazahstānas dzelzceļa vadība bija ieinteresēta arī LDz meitassabiedrības SIA "LDZ ritošā sastāva serviss" pieredzē manevru lokomotīvju ČME3M un maģistrālo lokomotīvju 2M62UM modernizācijā.

"Šobrīd daudzās valstīs ar sliežu platumu 1520mm, tostarp Kazahstānā, trūkst jaunu, modernu lokomotīvju. Tā kā jaunu lokomotīvju iegāde no pasaules ražotājiem nozīmē lielas investīcijas, kuras uzņēmumi ne vienmēr ir gatavi veikt, mūsu pakalpojums ir tiem pievilcīgs, jo mūsu pieredze lokomotīvju modernizācijā ļauj piegādāt atjaunotu lokomotīvi gandrīz divas reizes lētāk," teic "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.

Atsaucoties Kazahstānas sadarbības partneru uzaicinājumam, Kleinbergs un SIA "LDZ Cargo" valdes priekšsēdētāja Svetlana Berga š.g. 22.aprīlī Kazahstānā, Karagandā tikās arī ar dzelzs sakausējumu rūpnīcas "YDD" vadītāju Jerlanu Nigmatuļinu, lai pārrunātu šīs rūpnīcas ražojumu pārvadāšanas iespējas, izmantojot "Latvijas dzelzceļš" infrastruktūru un Latvijas ostas. "YDD" ir viens no vadošajiem dzelzs sakausējumu ražotājiem Kazahstānā, kas savu produkciju eksportē uz 49 pasaules valstīm visos kontinentos.

"LDz koncerna uzņēmumi šobrīd intensīvi strādā pie dažādām apgrozījuma palielināšanas iespējām – gan meklējot jaunus tirgus kravu pārvadājumiem, gan piedāvājot savu pieredzi un pakalpojumus lokomotīvju modernizācijā. Esam gandarīti par tikšanās rezultātiem ar Karagandas metālu sakausējumu rūpnīcas vadību, kas nākotnē, ļoti iespējams, ļaus mums palielināt kravu pārvadājumu apjomus savienojumā Kazahstāna-Latvija," vērtē Kleinbergs.

Šī gada maijā tiek plānota Kazahstānas dzelzceļa pārstāvju vizīte uz Latviju, lai klātienē aplūkotu modernizētās lokomotīves un iepazītos ar "LDZ ritošā sastāva serviss" darbu un piedāvātajiem pakalpojumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.