AS "Ventspils nafta" logo.
Foto: LETA

AS "Latvijas Naftas tranzīts" (LNT) piederošo AS "Ventspils nafta" (VN) akciju pārdošana "Vitol" grupai piederošajai holdinga sabiedrībai "Euromin Holdings (Cyprus) Limited" ("Euromin") ir īpašuma nozagšanas shēma - šādu viedokli pauda Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij"), norādot, ka, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, akcijas esot plānots pārdot zem tirgus cenas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc Lemberga vārdiem, biznesa aprindās tiekot runāts, ka darījumam esot divas cenas - oficiālā un neoficiālā - un daļa no darījuma summas nonākšot LNT padomes priekšsēdētāja Rūdolfa Meroni privātajos kontos. Lembergs pauda viedokli, ka šis darījums notiek "ar prokurora Jura Jurisa atbalstu un svētību", proti, viņš esot nodrošinājis šim darījumam "jumtu". Kā norādīja Lembergs, iepriekš arests ticis uzlikts LNT mātes un meitas kompāniju akcijām, bet ne pašam LNT piederošajām akcijām. Tas varētu liecināt par to, ka LNT piederošo "Ventspils naftas" akciju pārdošana bijusi jau sākotnēji plānota. Lembergs pauda viedokli, ka šis darījums varētu būt viens no tā dēvētās Lemberga krimināllietas mērķiem, lai gan tai esot arī citi, plašāki, tostarp politiskie, mērķi.

Lai gan tā dēvētās Lemberga krimināllietas iztiesāšanā pagājušonedēļ kompānijas "T2 Terminal" pārstāvis advokāts Gatis Dirnēns iepazīstinājis tiesu ar viņa rīcībā esošo informāciju, ka līdz 15.septembrim esot plānots pabeigt LNT piederošo VN akciju pārdošanu, un norādījis uz darījuma riskiem, lūdzot tiesu steidzami veikt darbības, lai to novērstu, tostarp aizliegt Meroni veikt LNT piederošo VN akciju pārdošanu, tomēr nekāds lēmums netika pieņemts. Nākamā tiesas sēde paredzēta pēc divām nedēļām, kad akciju pārdošanas darījums jau varētu būt noslēdzies, atzīmēja Lembergs.

Lembergs nešauboties, ka VN akciju pārdošanas darījums notiks, taču esot visas iespējas to juridiski apstrīdēt pēc tam, kad būs oficiāli paziņota darījuma cena. Pēc Ventspils mēra teiktā, esot pietiekami daudz ieinteresēto personu, kas darījumu varētu apstrīdēt. Lembergs esot dzirdējis, kāda varētu būt darījuma cena, taču pagaidām neizpauda šo informāciju, norādot, ka tā nav oficiāla.

Kompāniju LNT kontrolē AS "Ventbunkers". Par ietekmi "Ventbunkerā", kas caur LNT ir otrs lielākais VN akcionārs, jau gadiem ilgst strīdi. Kompānijas līdzīpašnieki tieši un pastarpināti ir Olafs Berķis, Oļegs Stepanovs, Igors Skoks, Genādijs Ševcovs un Lembergu ģimene, kuras aktīvu pārvaldību tiesa Aivara Lemberga krimināllietas ietvaros uzticējusi Šveices advokātam Rūdolfam Meroni. Kā norādīja Lembergs, tās "Ventbunkera" akcijas, kuru pārvaldību tiesa Lemberga krimināllietas ietvaros uzticējusi Meroni, pieder juridiskai personai. Pēc Lemberga teiktā, "prokuratūra neatšķir fizisku personu no juridiskas personas".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņots, VN lielākais līdzīpašnieks - "Vitol" grupai piederošā "Euromin" - vēlas iegūt vairāk nekā 90% VN akciju, liecina VN paziņojums biržā. Kā aģentūru LETA informēja VN komunikācijas konsultante Elīna Dobulāne, VN saņēmusi informāciju, ka Kiprā reģistrētā "Euromin", kurai patlaban pieder nepilni 50% VN akciju, sākusi sarunas ar LNT par 43,25% VN akciju iegādi. Par šādām sarunām informācija saņemta no "Euromin".

VN un tās meitassabiedrību neto peļņa šī gada pirmajā pusgadā bija 21,22 miljoni eiro, savukārt konsolidētie ieņēmumi pieauga par 7,6% līdz 95,66 miljoniem eiro. Pērn analoģiskā laika periodā neto peļņa bija 4,35 miljoni eiro.

Bruto peļņa pirmajā pusgadā palielinājās par 21,7% līdz 27,58 miljoniem eiro.

Pērn VN un tās meitassabiedrību neto apgrozījums samazinājās par 3% līdz 161,87 miljoniem eiro salīdzinājumā ar 2013.gadu, kad apgrozījums bija 166,73 miljoni eiro. Savukārt neto zaudējumi saruka līdz 13,98 miljoniem eiro. Koncerna bruto peļņa palielinājās par 2,7% - no 41,45 miljoniem eiro līdz 42,56 miljoniem eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.