Līdz 2021. gadam CSDD plāno izveidot elektromobiļu ātrās uzlādes tīklu ar 150 stacijām
Foto: DELFI

Realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēto projektu, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir izveidojusi nacionālā līmeņa uzlādes staciju tīkla pirmo kārtu, kā rezultātā šā gada jūlijā darbu uzsāks 70 uzlādes stacijas. Līdz 2021. gadam kopumā paredzēts uzstādīt līdz 150 ātro uzlādes staciju, liecina CSDD informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

CSDD izveidotais elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkls ir uzsācis darbu, nodrošinot brīvas elektromobiļu pārvietošanās iespējas praktiski visā Latvijas teritorijā. Elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas ir izvietotas uz valsts galvenajiem autoceļiem un lielākajās apdzīvotās vietās. Kopumā jūlijā darbu uzsāks 70 uzlādes stacijas.

Par uzlādi norēķināties būs iespējams vairākos veidos, no kuriem viens būs jau elektromobiļu lietotājiem ierasts veids ar e-mobi autorizācijas karti. Lai elektromobiļu īpašnieki varētu turpināt izmantot jau esošās e-mobi autorizācijas kartes, jānoslēdz pēcapmaksas līgums par uzlādes pakalpojuma izmantošanu, par ko jau ir informēti esošo karšu īpašnieki. Jaunie klienti "e-mobi" autorizācijas karti var pieteikt izmantojot portālu.

Nākotnē norēķināties būs iespējams, izmantojot mobilo aplikāciju, kuru bez maksas varēs lejupielādēt “App Store” vai “Google Play”, kā arī izmantojot SMS, maksu par uzlādi pieskaitot mobilā telefona rēķinam. Atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 12. jūnija lēmumam, maksa par uzlādes pakalpojumu CSDD ātrās uzlādes stacijās noteikta 0,15 eiro/min.

Darbs pie elektromobiļu uzlādes staciju tīkla izveides turpinās, un līdz 2021. gadam kopumā paredzēts uzstādīt līdz 150 ātrās uzlādes stacijām.

Informācija par pieejamām uzlādes stacijām un to atrašanās vietām atrodama "e-mobi" mājaslapā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Transporta nozare Ceļu satiksmes drošības direkcija CSDD Google
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form