Maijā būvniecības izmaksas pieaugušas par 1,4%
Foto: LETA

Salīdzinot ar 2019. gada maiju, būvniecības izmaksas palielinājās par 1,4%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 7,4%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%, savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2020. gada maijā, salīdzinot ar aprīlī, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,1%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 1,4%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,1%, savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,5%.

Maijā būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja darba samaksas pieaugums ceļa būves un mākslīgo būvju palīgstrādniekiem. Pazeminoša ietekme bija asfaltbetona un dolomīta šķembu cenu samazinājumam.

2020. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem. Papildus aprēķinos izmanto reģistrētās patēriņa cenas būvmateriāliem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2019. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 90% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza vienu miljonu eiro gadā, no tiem 36% uzņēmumu darbu apjoms bija virs pieciem miljoniem eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Būvniecība Būvniecības izmaksas Centrālās statistikas pārvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form