Maksātnespējas procesa administratoriem mazāk pārkāpumu
Foto: Pixabay

2022. gada pirmajos septiņos mēnešos samazinājies pārkāpumu un sūdzību par maksātnespējas procesa administratoru rīcību skaits, liecina Maksātnespējas kontroles dienesta dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Maksātnespējas kontroles dienests, veicot uzraudzību, 2022. gada pirmajos septiņos mēnešos būtiskus pārkāpumus ir konstatējis 28 gadījumos, no tiem četros gadījumos vērsies tiesā ar pieteikumu par administratora atcelšanu no maksātnespējas procesa. Salīdzinot ar 2021. gada attiecīgo laika periodu, secināts, ka būtisko pārkāpumu konstatēšanas gadījumu skaits ir samazinājies par 16, savukārt tiesā iesniegto pieteikumu skaits samazinājies par sešiem.

Tāpat 2022. gada pirmajos septiņos mēnešos ir samazinājies iesniegto sūdzību skaits par administratoru rīcību. Šogad saņemtas 23 sūdzības, pērn šajā pašā laika periodā - 73. Izskatot sūdzības, ir pieņemti 19 lēmumi, divos gadījumos atzīstot pārkāpumus administratora darbībā, savukārt 2021. gadā - 66 lēmumi, no tiem 18 gadījumos atzīti pārkāpumi.

Būtiskākie un biežāk pieļautie pārkāpumi saistīti ar parādnieka mantas apzināšanu un atgūšanu, mantas pārdošanas plāna vai ziņojuma par mantas neesamību sagatavošanas noteikumu neievērošanu, darījumu izvērtēšanas norisi, informācijas sniegšanu procesā iesaistītajām personām, tostarp par zaudējumu piedziņas iespējām, kā arī ar Elektroniskās maksātnespējas uzskaites sistēmas lietošanu.

Maksātnespējas kontroles dienesta direktore Inese Šteina uzskata, ka pārkāpumu skaita samazināšanās ir rezultāts skaidri definētai Maksātnespējas kontroles dienesta uzraudzības politikai, kas ietver informatīvo pasākumu organizēšanu administratoriem par prioritārajām jomām, kurās konstatēti būtiski pārkāpumi, tostarp arī "Konsultē vispirms" principu piemērošana, veicinot noteikto prasību izpildi, nevis sodu likšanu.

Maksātnespējas kontroles dienests veic plānveida uzraudzības pasākumus, kā arī izskata sūdzības par maksātnespējas procesa administratoru un tiesiskās aizsardzības procesu uzraugošo personu rīcību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.