'Merks' par 2,7 miljoniem eiro Liepājā būvēs bērnudārzu
Foto: LETA

Būvkompānija "Merks" un Liepājas valstspilsētas pašvaldība noslēgusi līgumu par jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecību Liedaga ielā 6. Līguma summa ir ap 2,7 miljoniem eiro, informēja SIA "Merks" mārketinga un komunikācijas vadītāja Sanita Buķe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Būvniecības darbus plānots uzsākt. 2022. gada jūnijā

Buķe skaidro, ka investīciju projekta “Pirmskolas izglītības iestādes ēkas būvniecība Liedaga ielā 6, Liepājā” īstenošana paredz jaunas divstāvu bērnudārza ēkas būvniecību, teritorijas labiekārtošanas un infrastruktūras izbūves darbus, autostāvvietu izbūves darbus, kā arī pieslēgumu izveidošanu pilsētas maģistrālajiem tīkliem.

“Jaunu bērnudārzu izveide ir bijusi un ir viena no Liepājas valstspilsētas pašvaldības prioritātēm. Būvniecības darbu uzsākšana Liedaga ielā 6 ir sen gaidīta un iepriecinoša ziņa visiem liepājniekiem, jo jau nākamajā gadā mums būs jauns, mūsdienīgs bērnudārzs 144 bērniem ar 21. gadsimtam atbilstošu vidi un labiekārtojumu," stāsta Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

“Liepāja ir parādījusi sevi kā augošu un mūsdienīgu pilsētu ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas līmenī. Šī ir pilsēta, kur īpaša vērtība tiek pievērsta pilsētas iedzīvotājiem un to vajadzībām, tāpēc esam priecīgi piedalīties Liepājas bērnudārza projekta realizācijā. Šis būs viens no modernākajiem un energoefektīvākajiem bērnudārziem visā apkārtnē, kurā tiks radīta iedvesmojoša un funkcionāla vide bērniem. Jau drīzumā uzsāksim projekta būvniecības darbus, lai jau nākamajā gadā labiekārtotās un energoefektīvās telpās varētu iesoļot jaunākā liepājnieku paaudze,” saka SIA “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors Andris Bišmeistars.

Ir plānots veikt izbūves darbu pamata ēkai 1880 kvadrātmetru platībā, kura paredzēta vieta 144 bērniem jeb 8 bērnu grupiņām un tajā būs 20 darba vietas personālam. Ēkas funkcionālo kodolu veido rotaļu telpa/pasākumu zāle 1. stāva līmenī. Tā veidota kā atvērta telpa divu stāvu augstumā, funkcionāli un vizuāli apvienojot abos ēkas stāvos izvietotās funkcijas. Tikmēr slēgtajā un iežogotajā bērnudārza teritorijā paredzētas izvietot četras rotaļu nojumes un rotaļu zonu no trīs dažādu materiālu segumiem – gumijas, koka un smiltis, ko papildinās dažādi rotaļu elementi.

Lai nodrošinātu infrastruktūru un piekļuvi jaunajam bērnudārzam, paralēla projekta ietvaros, tiks jaunizbūvēts Dzintaru ielas pagarinājums, kurā tiks izveidots arī bērnudārza pieslēgums pilsētas maģistrālajiem tīkliem.

Investīciju projekta mērķis ir uzbūvēt nulles enerģijas ēku, kas piemērota pirmsskolas izglītības iestādes funkcijām Liedaga ielā 6, Liepājā, lai attīstītu pirmsskolas izglītības infrastruktūru, uzlabotu izglītības pakalpojumu kvalitāti un pieejamību. Vienlaikus šādas pakalpojuma infrastruktūras attīstība nodrošinās teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.

Jaunais bērnudārzs Liedaga ielā 6 atradīsies blakus Liepājas Liedaga vidusskolai, Liepājas Tenisa sporta skolai, LOC Tenisa hallei, kā arī pirmskolas izglītības iestādei “Dzintariņš”.

Būvniecības darbus ir plānots pabeigt 2023. gada vasarā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.