Mežos palielinās izmesto riepu skaits
Foto: Shutterstock

Ziemas tuvošanās auto īpašniekiem nozīmē rūpes par sava spēkrata riepu nomaiņu, taču līdz ar to ik gadu šajā laikā ievērojami pieaug mežā izmesto bīstamo atkritumu - autoriepu – daudzums, un AS "Latvijas valsts meži" (LVM) Vidzemes reģiona mežos pirmajās novembra dienās konstatētas jau vairāk nekā simts bezatbildīgi izmestas autoriepas, informē LVM.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Nolietoto autoriepu utilizācijas jautājums ik gadu saasinās riepu maiņas laikā, jo īpaši pirms ziemas riepu nomaiņas rudenī. Novembra pirmajā nedēļā Vidzemes reģiona mežos fiksēti divi gadījumi, kad riepas mežā izmestas lielā apjomā – 2. novembrī Ropažu iecirknī konstatējām 54 izmestas riepas, savukārt 4. novembrī Vēru iecirknī – vairāk nekā 80 autoriepu," stāsta LVM Rietumvidzemes reģiona mežkopības vadītājs Guntars Kampernovs.

LVM vērš iedzīvotāju uzmanību un atgādina, ka atkritumu izmešana mežā ir pretlikumīga. Vainīgā persona par šādu darbību tiek saukta pie administratīvās atbildības, kā arī tai ir jāatlīdzina LVM ar atkritumu savākšanu radītie zaudējumi. Pamanot mežā kādu vietu ar atkritumu kaudzi, var informēt Valsts vides dienestu, izmantojot mobilo lietotni "Vides SOS". Tāpat lietotnē "Vides SOS" iedzīvotāji aicināt ziņot, ja Latvijas valsts mežos novēro aizdomīgu transportlīdzekļu pārvietošanos.

Mežā atstāto atkritumu apjoms ik gadu pieaug. Pērn Latvijas valsts mežu teritorijā kopā tika savākti 2543 kubikmetri atkritumu, bet kopš 2018. gada savāktais atkritumu apjoms pieaudzis par 30 %. Savāktajos atkritumos 60 % vērtējami kā sadzīves atkritumi, 25% būvniecības un 15% bīstamie atkritumi, tai skaitā autoriepas un šīferis. Autoriepas klasificētas kā bīstamie atkritumi, jo tās dabā nesadalās un degšanas procesā izdala kaitīgus ķīmiskos savienojumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.