Noraida prasību lietā par 'Rīgas kinostudijas' darījumu atzīšanu par fiktīviem
Foto: LETA

Rīgas apgabaltiesa šodien noraidījusi AS "Reversed" prasību pret AS "Rīgas kinostudija" un SIA "Latvijas Elektronisko dokumentu arhīvs" par galvojumu un aizdevumu darījumu atzīšanu par fiktīviem un tādējādi spēkā neesošiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norādīja apgabaltiesas kancelejas vadītājs Ingars Sprukts, pilns tiesas spriedums ir pieejams jau otrdien, un to 20 dienu laikā dalībnieki var pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Kā iepriekš pastāstīja "Reversed" pārstāvis zvērināts advokāts Normunds Šlitke, ar šo darījumu tika ieķīlāti visi ilgtermiņa darījumi. Prasība tiesā tika celta tad, kad "Rīgas kinostudija" bija iesniegusi tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu.

"Rīgas kinostudija" bija noslēgusi apšaubāmus līgumus, ar kuriem tai piederošā manta ir ieķīlāta sabiedrības padomes locekļa personīgo darījumu nodrošināšanai, toreiz informēja SIA "Leasing&Factoring AB" pārstāvji. Lai gan uzņēmumam tiešas saistības ar "Rīgas kinostudiju" neesot, tas pārstāv vairākas kredītiestādes, kurām ir tiesvedība ar "Rīgas kinostudijas" padomes locekli Armandu Libertu.

Uzņēmuma rīcībā esošā informācija liecināja, ka "Rīgas kinostudija" devusi galvojumu vairāk nekā trīs miljonu eiro (vairāk nekā divu miljonu latu) apmērā divu mazpazīstamu, ar "Rīgas kinostudiju" formāli nesaistītu komersantu savstarpēju darījumu izpildei, tādā veidā apzināti uzņemoties neizpildāmas saistības.

Galvojuma nodrošināšanai ieķīlāta "Rīga kinostudijas" manta. Galvojums vēlāk tika aizstāts ar aizdevumu, "Rīgas kinostudijai" pilnībā uzņemoties sveša komersanta saistības vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā, tādējādi kļūstot faktiski maksātnespējīgai. Tam komercķīlas veidā ieķīlāti "Rīgas kinostudijas" pamatlīdzekļi, krājumi un nemateriālie ieguldījumi, tātad arī autortiesības uz filmām.

Horsts bija parakstījis galvojuma līgumu, ar kuru "Rīgas kinostudijas" mantu - filmu uzņemšanas aprīkojumu, rekvizītus, tērpus un, iespējams, arī pašas filmas, kuru starpā ir tautā iemīļotie "Vella kalpi", "Sprīdītis", "Limuzīns Jāņu nakts krāsā", - ieķīlājis par labu SIA "Latvijas Elektronisko dokumentu arhīvs", galvojot par SIA "Alūksnes 5" parāda izpildi par kopējo summu 3 160 000 eiro (2 220 860 lati).
"Alūksnes 5" īpašniece esot "Rīgas kinostudijas" padomes locekļa Armanda Liberta māte.

Janvāra beigās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa noraidīja "Rīgas kinostudijas" maksātnespējas pieteikumu, ko tiesā iesniedza jau minētais uzņēmums "Šmerļa terases", kā arī "VK Estate", ar kuru "Rīgas kinostudijas" īpašuma strīdi ilgst jau gadiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas Kinostudija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form